Dziś 10 mln, do końca tygodnia 20 mln użytkowników? Tak rozwija się Google+

Dziś 10 mln, do końca tygodnia 20 mln użytkowników? Tak rozwija się Google+

Kręgi znajomych to jest to? (Fot. Flickr/David Boyle/Lic. CC by)
Kręgi znajomych to jest to? (Fot. Flickr/David Boyle/Lic. CC by)
Michał Michał Wilmowski
13.07.2011 11:52

Podczas gdy Facebook powoli dobija do miliarda, Google+ może się pochwalić 10 mln użytkowników. Mało? Wcale nie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że serwis działa dopiero dwa tygodnie.

Podczas gdy Facebook powoli dobija do miliarda, Google+ może się pochwalić 10 mln użytkowników. Mało? Wcale nie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że serwis działa dopiero dwa tygodnie.

Paul Allen, założyciel Ancestry.com (nie mylić z Paulem Allenem z Microsoftu) i jeden z najaktywniejszych użytkowników Google+, wyliczył wczoraj, w jakim tempie będzie się rozwijał serwis w najbliższym czasie. Ponieważ sam Google nie chwali się liczbą użytkowników, musi nam to na razie wystarczyć.

Zresztą Allen obrał metodę, która naprawdę robi wrażenie i ma sporo sensu, przynajmniej dopóki dotyczy Stanów Zjednoczonych. Wykorzystuje ona mianowicie dane z amerykańskiego spisu ludności w celu ustalenia popularności nazwisk.

Następnie Allen użył 100-200 z nich jako próbki, porównując procent użytkowników Google+ noszących te nazwiska z danymi dla całego społeczeństwa amerykańskiego. Przyjął również, że na jednego użytkownika z USA przypada 2,1 użytkownika na świecie.

Dane te mają być uaktualniane co 2-3 dni. Na razie Allenowi wyszła imponująca liczba 10 mln, które Google+ ma przekroczyć już dzisiaj, i 20 mln w ciągu weekendu.

Oczywiście daleko jeszcze do miliarda, który według wyliczeń osiągnie w te wakacje Facebook. Pamiętajmy jednak, że Google+ działa dopiero dwa tygodnie (od 28 czerwca). Jeśli te liczby mają odbicie w rzeczywistości, serwis jest prawdopodobnie najszybciej rozwijającą się społecznościówką w historii.

Mimo że napisano już setki analiz na temat tego, co Google+ ma, a czego Facebook nie ma, na razie trudno powiedzieć, czy nowy serwis odniesie sukces. Gdyby zaczęli z niego korzystać wszyscy użytkownicy Gmaila (200 mln osób), wciąż byłoby to za mało, żeby pokonać Zuckerberga.

Google obrał właściwą drogę, pozując na kolejny serwis społecznościowy. Mimo szybkiego rozwoju i kilku funkcji, których nie mają inni, Google+ nieprędko zostanie pogromcą Facebooka.

Źródło: ReadWriteWebMashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)