Gaz pieprzowy Plegium Smart Pepper Spray z Bluetoothem. W razie problemów sam wezwie pomoc

Gaz pieprzowy Plegium Smart Pepper Spray z Bluetoothem. W razie problemów sam wezwie pomoc

Plegium Smart Pepper Spray
Plegium Smart Pepper Spray
Łukasz Michalik
15.01.2019 10:59, aktualizacja: 09.03.2022 09:10

Jak poradzić sobie z niespodziewaną napaścią? Najlepiej w ogóle do niej nie dopuścić, jednak jeśli już do niej dojdzie, warto mieć pod ręką coś do skuteczniej obrony. Przykładem takiego urządzenia jest gaz pieprzowy Plegium Smart Pepper Spray.

„Polazłem w rejony, gdzie nikt o zdrowych zmysłach nie chodzi nocą ani nawet za dnia” – śpiewał przed laty Kazimierz Staszewski. Chyba każdy z nas ma podobne doświadczenia – choć żyjemy w niby cywilizowanym świecie, ciągle zdarzają się miejsca, które rozsądek nakazuje omijać.

A jeśli już musimy je odwiedzić, dobrze mieć przy sobie coś, co zwiększy nasze szanse w przypadku napotkania agresywnych tubylców. Jednym z najmniej inwazyjnych sposobów – poza trenowaniem szybkich biegów – jest gaz. Ten, jak się okazuje, również może być „smart”. Dowodem na to jest gaz, pieprzowy Plegium Smart Pepper Spray z Bluetoothem.

Plegium Smart Pepper Spray
Plegium Smart Pepper Spray

Gaz pieprzowy, który wezwie pomoc

W razie problemów sam wezwie pomoc po uruchomieniu strumienia gazu, pełni również funkcję osobistego alarmu o głośności 130 dB. Co więcej, obok dyszy miotacza znajdują się diody, pozwalające na włączenie latarki lub zdezorientowanie ewentualnego napastnika silnym stroboskopem, migającym z częstotliwością 19 Hz.

Plegium® Smart Pepper Spray

Automatyczne powiadamianie o zagrożeniu

Co więcej, po aktywacji miotacza gazu, urządzenia automatycznie, poprzez Bluetooth, łączy się z dedykowaną aplikacją w naszym smartfonie. Dzięki niej może automatycznie wysłać do ustalonych kontaktów wiadomości, zawierające informację o grożącym nam niebezpieczeństwie i naszej lokalizacji.

Za prawidłowe działanie wszystkich funkcji gazu odpowiadają dwa rodzaje zasilania. Gaz ma wbudowane baterie LR44, odpowiadające za zasilanie alarmu i latarki. Baterie mają – zdaniem producenta – wystarczyć na około 4 lata. Dodatkowym źródłem zasilania jest wymienna bateria CR2450, odpowiedzialna za zasilanie modułu Bluetooth.

Plegium Smart Pepper Spray
Plegium Smart Pepper Spray

Zaprezentowany podczas CES 2019 gaz jest już dostępny w polskiej dystrybucji. Zapłacimy za niego 99 złotych. Dodatkowym kosztem jest abonament za aplikację mobilną – pierwszy miesiąc jej działania jest darmowy, a za każdy kolejny musimy zapłacić 6,99 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)