Jak naprawdę działają gry na ultrabookach z Ivy Bridge? Pokaz „na żywo”! [wideo]

Po fali spekulacji dotyczących wydajności zintegrowanych GPU w procesorach Ivy Bridge, wywołanej wystąpieniem Mooleya Edena, Intel postanowił raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości i urządził pokaz „na żywo”. Warto zobaczyć!

F1 2011 na ultrabooku z Ivy Bridge
F1 2011 na ultrabooku z Ivy Bridge
Jacek Klimkowicz

11.01.2012 | aktual.: 11.03.2022 08:57

Po fali spekulacji dotyczących wydajności zintegrowanych GPU w procesorach Ivy Bridge, wywołanej wystąpieniem Mooleya Edena, Intel postanowił raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości i urządził pokaz „na żywo”. Warto zobaczyć!

Na prywatną prezentację załapali się redaktorzy Anandtecha i Bright Side of News. Użyte zostały te same ultrabooki z Ivy Bridge, które były prezentowane na feralnym pokazie, i ta sama, wymagająca gra, czyli F1 2011. Co warto podkreślić, tytuł uruchamiano w natywnej rozdzielczości ekranu (1366 x 768 pikseli) w trybie wykorzystującym API DirectX 11, przy ustawieniach średnich (medium).

Exclusive Intel Demos DX11 on Ivy Bridge.mp4

Jak widać, gra na ultrabooku działa w pełni płynnie. Nie ma mowy o jakichkolwiek przycinkach i spowolnieniach. Dlaczego zatem nie pokazano tego na oficjalnej prezentacji, ratując się nagraniem gameplay’a? Otóż prezentacja musi zamknąć się w określonym czasie, a sama gra uruchamia się kilka minut. W rezultacie zabrakło czasu i wykorzystano klip wideo.

Intel Ivy Bridge DX11 Demo

Teraz pojawia się pytanie, czy nie można było po prostu uruchomić gry wcześniej i pokazać zgromadzonym, że wszystko działa tak, jak producent deklaruje, zamiast montować wideo i symulować, a potem się tłumaczyć? Tego nie wiadomo. Nie ma już jednak cienia wątpliwości, że nowe GPU HD Graphics 4000, zintegrowane w procesorach Intel Core 3. generacji potrafią naprawdę dużo.

Źródło: Intel • Bright Side of NewsAnandtech

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.