Koniec dotacji na kotły węglowe. Ostatni dzwonek

Piec na węgiel, kotłownia, kocioł
Piec na węgiel, kotłownia, kocioł
Źródło zdjęć: © Getty Images | Michal Fludra/NurPhoto

13.12.2021 18:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niebawem koniec dotacji na kotły węglowe. W ramach programu Czyste Powietrze nie będzie można już pobierać pieniędzy na modernizację źródła ciepła w postaci instalowania kotłów na węgiel. Wielu Polaków będzie rozczarowanych.

Program Czyste Powietrze cieszy się dużym zainteresowaniem. Do tej pory złożono już ponad 365 tysięcy wniosków, a podpisano już ponad 286 tysięcy umów. Łączna suma środków, które zostały już wypłacone beneficjentom programu to prawie 2,2 miliarda złotych, a umowy opiewają na kwotę ponad 4,7 miliarda złotych.

Sporą pulę z tego pieniężnego tortu uszczknęły kotły węglowe. Według danych dostępnych na stronie programu Czyste Powietrze na ten rodzaj ogrzewania przypadło aż 16,26 procent wszystkich wniosków. Niedługo liczba ta przestanie już rosnąć. Czyste Powietrze nie będzie już przekazywać środków na kotły węglowe.

Od 1 stycznia 2022 roku dotacje z programu Czyste Powietrze nie będą obejmować kotłów węglowych. Warunkiem uzyskania środków na tego typu źródło ciepło jest złożenie odpowiednich dokumentów do 31 grudnia 2021 oraz posiadanie faktury na zakup i montaż kotła (również z najpóźniejszą datą 31 grudnia 2021).

Od przyszłego roku chętni do skorzystania z programu Czyste Powietrze będą musieli wybierać między innymi rodzajami ogrzewania. Chodzi tu na przykład o kotły na pellet, kotły gazowe i pompy ciepła.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)