Korzystasz z usług Banku Millenium? Oszuści na ciebie czyhają

Korzystasz z usług Banku Millenium? Oszuści na ciebie czyhają

Millenium Bank
Millenium Bank
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
22.06.2022 10:44

Cyberprzestępcy celują w klientów Banku Millenium. Co istotne, ataków można spodziewać się w różnych kanałach komunikacji – zarówno w postaci wiadomości SMS, jak i w e–mailach.

Bank Millenium został wzięty na cel najnowszej kampanii (lub nawet dwóch) cyberprzestępców. Obecnie trwa podwójny atak na klientów tej instytucji i możliwe, że jeden z czynników nie jest w ogóle powiązany z drugim.

Klienci Banku Millenium powinni zwracać uwagę na wiadomości SMS, które otrzymują. Jak można przeczytać w serwisie dobreprogramy.pl, podejrzane wiadomości informują rzekomym ograniczeniu dostępu do konta bankowego. Ma ono mieć związek z "podejrzaną aktywnością". Sposobem, na rozwiązanie problemu, ma być otwarcie strony, do której odnośnik przesłano w SMS–ie.

Odnośnik ten oczywiście nie prowadzi do strony internetowej samego banku, a do fałszywego serwisu, który powstał w celu nielegalnego pozyskania wrażliwych danych klientów Banku Millenium.

Jednocześnie trwa kampania phishingowa, która rozsyłana jest drogą mailową. W niej ozsuśi także podszywają się pod Bank Millenium, wskazując jednak na inny problem. Tym razem chodzi o "brak kompatybilności konta z nowym systemem bezpieczeństwa".

Mail ten nie przypomina zbyt bardzo oficjalnej komunikacji rzeczonego banku, ale wykorzystuje jego oficjalne logo, co może wprowadzać odbiorców wiadomości w błąd. Co ważne, strona, do otwarcia której namawiają oszuści, obecnie już nie funkcjonuje.

Warto mieć się na baczności i dokładnie sprawdzać, kto jest nadawcą wiadomości. W razie jakichś wątpliwości najlepiej ignorować wszelkie odnośniki przesyłane w wiadomościach, a podejrzaną komunikację można zgłosić do analizy zespołowi CERT Polska, przy użyciu specjalnego numeru telefonu.

Karol Kołtowski, dziennikarz Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)