Lenovo Yoga A12: budżetowa wersja Yoga Booka z Androidem 6.0

Yoga Book zaskoczył nie tylko możliwościami – jego cena ostudziła entuzjazm wielu fanów marki. Z myślą o nich powstała prostsza wersja flagowca, oferująca wzorową relację jakości do kosztu zakupu. Jakie podzespoły trafiły do Yogi A12?

Lenovo Yoga A12: budżetowa wersja Yoga Booka z Androidem 6.0
Jarosław Balcerzak

Prostsza wersja flagowego produktu

Lenovo Yoga Book wniósł do segmentu konwertowalnych laptopów nową jakość i naprawdę innowacyjne rozwiązania. O premierze obszernie informowały media branżowe, a recenzje wskazywały na najwyższą jakość wykonania i świetną pracę stylusa Wacom na powierzchni dotykowej. Laptop wysoko plasuje również cena, przekraczająca 500 dolarów.

Poszukujący nowego laptopa 2 w 1 (lub hybrydowego tabletu) już wkrótce będą mogli nabyć go znacznie taniej: Yoga A12 będzie prostszą wersją flagowego Booka o kilku znaczących cechach wspólnych. Lenovo zapewniło jej wytrzymałą, aluminiowo-magnezową obudowę w dwóch kolorach: różowego złota oraz metalicznym grafitowym.

W najcieńszym miejscu Yoga A12 ma jedynie 5,4 mm grubości, a jej waga nieznacznie tylko przekracza kilogram. Zawiasy 360 st. umożliwiają urządzeniu pracę w 4 trybach, w tym tabletu i laptopa. Całość pracuje wyłącznie pod kontrolą Androida w wersji 6.0.

Obraz

4-rdzeniowy Atom i 13 h na baterii

Nowość dysponuje płaską klawiaturą Halo Keyboard, jednak w przeciwieństwie do Yoga Book nie działa ona także jako powierzchnia do szkicowania. Kolejną różnicę stanowi rozmiar dotykowej matrycy: w modelu A12 zwiększono przekątną do 12,2 cala. Rozdzielczość to skromne HD, choć nie zabrakło cennej użytkowo powłoki antyrefleksyjnej.

Wewnątrz znalazł się procesor Intela z rodziny Atom Cherry Trail, najprawdopodobniej 4-rdzeniowy i 4-wątkowy x5-8550 (1,44 – 2,4 GHz). Karta graficzna to taktowany z częstotliwością 200 – 600 MHz Intel HD 400, a pamięć RAM LPDDR3 ma rozmiar 2 GB. Na dane wyznaczono 32 GB pamięci flash, z kolei łączność zapewnia wbudowane Wi-Fi i Bluetooth.

Złącza nie zaskakują: na obudowę trafiło wyłącznie pojedyncze USB-C oraz audio jack. Na wyposażenie składa się także wbudowana kamera i mikrofon (u dołu ekranu) oraz stereofoniczne głośniki Dolby Atmos na bocznych krawędziach. Wbudowana bateria o pojemności 10 500 mAh ma zapewnić do 13 godzin pracy.

Obraz

Atrakcyjnie wyceniona nowość

Nowe urządzenie Lenovo powinno spodobać się wielu osobom, które nie wymagają technologii rysowania stylusem i są zainteresowane modelem Yoga Book, ale cena jest dla nich zbyt wysoka. Dla części użytkowników wadą może być wykluczenie Windowsa jako systemu operacyjnego, jednak trudno byłoby zapewnić jego płynność na procesorze z serii Atom.

Yoga A12 pozostaje więc ciekawą propozycją dla wszystkich poszukujących prostego urządzenia do przeglądania treści w sieci, pisania krótszych fragmentów tekstu i zabawy multimediami. Dokładnie tego, co już umożliwia smartfon, jednak na większym ekranie i z pełnowymiarową klawiaturą pod ręką. Cenę A12 wyznaczono na 299 dol. (ok. 1200 zł), a sprzedaż rozpoczęła się 8 lutego.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (8)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.