LG Eclair: ultra-kompaktowy soundbar 3.1.2 z Dolby Atmos. Ma zaledwie 30 cm długości

LG Eclair: ultra-kompaktowy soundbar 3.1.2 z Dolby Atmos. Ma zaledwie 30 cm długości

LG Eclair: ultra-kompaktowy soundbar 3.1.2 z Dolby Atmos. Ma zaledwie 30 cm długości
Jakub Krawczyński
05.05.2021 15:09, aktualizacja: 08.03.2022 14:07

LG ma coś nowego do zaoferowania na rynku soundbarów, czyli listw głośnikowych. LG Eclair to nowy produkt z tej kategorii, który ma zaledwie 30 cm długości i 5 cm wysokości. Mimo tego, oferuje dźwięk w formacie Dolby Atmos.

Do tej pory soundbary raczej były dostępne przeważnie w większych gabarytach. LG Eclair natomiast oferuje rozmiary ultra-kompaktowe, tj. 30 cm długości i 5 cm wysokości.

Mimo tego, koreański producent upchał tam pięć głośników, z czego dwa są wysokościowe - potrzebne do Dolby Atmos.

Obraz
© LG

W zestawie mamy również zewnętrzny bezprzewodowy głośnik niskotonowy (subwoofer), a więc mówimy tutaj o dźwięku 3.1.2. Moc całego zestawu (wraz z subwooferem) to 320 W.

LG nie zapomniało tutaj o wspieraniu najnowszych technologii dźwięku, jak Dolby Atmos i DTS:X. Natomiast dzięki złączu HDMI eARC pojedynczym kablem HDMI 2.0 możemy podłączyć sprzęt do telewizora i uzyskamy kanałem zwrotnym dźwięk na każdym innym podpiętym do odbiornika urządzeniu.

eARC gwarantuje również uzyskanie bezstratnej wersji Dolby Atmos.

LG Eclair to soundbar głównie stworzony pod oglądanie filmów i granie w gry. Radzi sobie oczywiście także z muzyką i wspiera Bluetooth, ale nie użyjemy tutaj ani AirPlay, ani Chromecasta, ani Spotify Connect.

Obraz
© LG

Wydawałoby się, że przez to listwa głośnikowa mogłaby być nieco tańsza, ale jego spodziewana europejska cena to 700 euro, czyli ok. 3200 zł (wg średniego kursu walut NBP z dnia 5 maja 2021 r.). Najwidoczniej producent sądzi, że za kompaktowość należy się cena premium. LG Eclair wejdzie do sprzedaży w lipcu 2021 r.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)