Maglev - najszybszy pociąg świata. Najciekawsze ma w środku [Wideo]

Maglev HTS
Maglev HTS
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak

21.06.2021 06:50, aktual.: 08.03.2022 14:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Polsce wciąż są miejsca, gdzie pociąg nie może rozpędzić się więcej niż do 50 km/h. Tymczasem w Chinach testowany jest Maglev HTS, który będzie mógł rozpędzić się nawet do 700 km/h. Do sieci trafiło nagranie prezentujące jego wnętrze.

Maglev HTS to na razie prototyp, ale kiedy wyruszy już w trasę z pewnością zajmie miejsce na podium wśród najszybszych pociągów świata. Po raz pierwszy chiński pociąg został zaprezentowany na początku tego roku w mieście Chengdu. Liczący 21 metrów długości prototyp pokonał wtedy 200-metrową trasę.

Magnetyczny pociąg nie porusza się po szynach - zamiast tego unosi się nad nimi, dzięki zjawisku lewitacji magnetycznej. Dzięki temu udało mu się osiągnąć prędkość ponad 620 km/h, a docelowo Maglev ma pędzić z prędkością nawet 700 km/h. Pojazd ma zostać oddany do użytku w ciągu trzech lat.

Jednak już teraz, możemy zobaczyć, jak ten niesamowity pojazd prezentuje się od środka. Zaprezentowano zarówno panele sterujące, jak i strefę dla pasażerów. Chińska firma China Railway Rolling Stock Corporation zadbała o najwyższy standard, by podróż magnetycznym pociągiem była nie tylko szybka, ale również bezpieczna i wygodna. Zobaczycie to na poniższym nagraniu.

Live: A look into CRRC Sifang - exploring past and future of China's high-speed railway

Tymczasem w Polsce trwają prace nad technologią hyperloop. Rodzima spółka Nevomo planuje wdrożyć to rozwiązanie we Włoszech. Nowy pociąg ma być testowany na trasie w Bolonii San Donato. W planach jest również budowa superszybkiej kolei w Polsce, na Podkarpaciu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)