Microsoft tworzy konkurencję dla Street View?

Microsoft tworzy konkurencję dla Street View?

Microsoft tworzy konkurencję dla Street View?
Przemysław Muszyński
29.07.2010 14:00

Street Slide to nowa usługa opracowywana przez Microsoft. Umożliwia oglądanie zdjęć miejskich ulic w formie panoramicznego slajdu. Kiedy można spodziewać się na ulicach miast samochodów - kamer Microsoftu?

Street Slide to nowa usługa opracowywana przez Microsoft. Umożliwia oglądanie zdjęć miejskich ulic w formie panoramicznego slajdu. Kiedy można spodziewać się na ulicach miast samochodów - kamer Microsoftu?

Usługa została stworzona przez zespół Microsoft Researsch i do złudzenia przypomina to, co oglądać możemy na Street View. Podobnie jak w poprzedniku od Google możemy więc podziwiać obraz ulicy z perspektywy kierowcy i obracać go o 360 stopni. Wprowadzono jednak kilka ulepszeń, których w Street View nie ma. Tak więc zdjęcie ulicy można wyświetlać w całości, w formie jednego, długaśnego, perspektywicznego slajdu, a nie jak w poprzedniku kroczek po kroczku. Ułatwia to korzystanie z nich. Użytkownik ma możliwość ścieśnienia widoku, powiększenia jakiegoś kawałka panoramy, czy skoncentrowania się na nim. Dodatkowo do ulicy dołączona jest krótka notka informacyjna, zawierająca jej nazwę i listę działających w tym miejscu firm oraz instytucji publicznych.

Street Slide: Browsing Street Level Imagery

Kolejną zaletą wobec Street View ma być łatwość przechodzenia między poszczególnymi widokami (bubble jak je nazywa Microsoft Research popisując się niezamierzonym humorem). Użytkownik może robić to dużo swobodniej, niż na produkcie Google, poruszając się z większą łatwością po mapie.

Wadą w stosunku do wymienianego już produktu jest w tej chwili minimalna objętość map. O ile Street View objęte są najważniejsze ulice w kilkudziesięciu miastach całego świata,  tak w chwili obecnej „Małomiękki” pochwalić może się 2400 panoramami o wspólnej długości aż… 4 kilometrów jezdni. Nie jest to ilość oszałamiająca, jednak można się spodziewać, że w krótkim czasie szybko wzrośnie. Tym bardziej, że Microsoft planuje szerszą ekspansję usługi.

Jak donosi bowiem serwis Engadget ta usługa ma niedługo trafić ma na rynek smartphonów i urządzeń mobilnych. Street Slide obsługiwane ma być w pierwszej kolejności przez dwie platformy: iPhone Apple oraz telefony z zainstalowanym na nich systemem Windows Phone 7. O Androidzie i odmianach Linuxa nic na chwilę obecną nie wiadomo.

Kiedy usługa będzie dostępna publicznie? Jak długo będzie trzeba czekać, nim na ulicach miast całego świata pojawią się wyposażone w dziesiątki sensorów samochody Microsoftu? Komu korporacja przez przypadek zhakuje WiFi i co ukradnie? Oraz czy *bubble *nie okażą się zwykłym bublem? Tego dowiemy się dopiero w przyszłości.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)