Murdoch: Płać za informacje w Internecie

Murdoch: Płać za informacje w Internecie
Łukasz Jasiński

06.08.2009 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rupert Murdoch to właściciel jednej z największych korporacji medialnej - News Corporation, ma on w planie wprowadzić opłaty za informacje czytane w Internecie.

Rupert Murdoch to właściciel jednej z największych korporacji medialnej - News Corporation, ma on w planie wprowadzić opłaty za informacje czytane w Internecie.

Murdoch trzyma w swoich rękach takie gazety jak The Sun, The Times, New York Post, telewizje British Sky, a nawet MySpace. Swego czasu posiadał także udziały w polskiej stacji telewizyjnej TV Puls.

Gazety, a nawet telewizja ma poważnego konkurenta - Internet. Sprzedaż prasy wręcz z roku na rok spada, a to z tego powodu, że ludzie nie chcą czytać informacji z poprzedniego dnia, chcą być ze wszystkim na bieżąco, a może im to dać jedynie Internet i całodobowe telewizje informacyjne. Choć Internet często jest od nich szybszy.

Dlatego też Murdoch szuka pieniędzy w Internecie i chce wprowadzić opłaty za dostęp do informacji, które obecnie czytamy za darmo. I jak sam mówi:

[cytat]Mamy zamiar wprowadzić opłaty na naszych wszystkich stronach informacyjnych … Jeśli odniesiemy sukces inne korporacje pójdą naszym śladem[/cytat]

Wprowadzenie opłat tłumaczy między innymi tym, że dobry dziennikarz nie jest tani i informacje w Internecie dostępne za darmo wcale nie były stworzone za darmo.

Jednak popularne gazety i czasopisma mają własne strony internetowe, na których znajdziemy te same artykuły co w najnowszym wydaniu, a nawet więcej - te które nie zmieściły się w gazecie. Dlatego wydawnictwa są same sobie winne takiej sytuacji jaka obecnie panuje.

Źródło: Mashable

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)