Nintendo GameCube z komputerowymi grami? Nie, to tylko miniPC w obudowie ze starej konsoli

Nintendo GameCube z komputerowymi grami? Nie, to tylko miniPC w obudowie ze starej konsoli

MiniPC niczym Nintendo GameCube
MiniPC niczym Nintendo GameCube
Źródło zdjęć: © Tch By Matt @ YouTube
Jan Domański
10.04.2020 00:26, aktualizacja: 09.03.2022 08:21

Czasem opisujemy nietypowe projekty komputerów umieszczonych w drukarce, przerobienie iPada na sprzęt na stałe włożony w stację dokującą przypominającą Macintosha czy inne niecodzienne przeróbki. Tym razem PC do gier w obudowie Nintendo GameCube.

Twórca z kanału Tech By Matt zaopatrzył się w uszkodzoną konsolę Nintendo z początku XXI wieku. To GameCube, które w prostej linii zastępowało Nintendo 64 i było poprzednikiem Nintendo Wii. Możliwe do uruchomienia na niej gry są już zdecydowanie stare i niskie technologicznie. Ciekawym efektem jest w takim razie zaskoczenie, jakie można wywołać grając na GameCube np. w CS:GO.

398091293076763086
© Tch By Matt @ YouTube

Oczywiście nie na prawdziwym GameCube, a tylko tradycyjnym miniaturowym komputerze włożonym w obudowę konsoli Nintendo. Początkowo trzeba było wymontować wszystkie części elektroniczne, aby zrobić miejsce na małą płytę główną ASRock DeskMini A300-STX z zamontowanym procesorem AMD Ryzen 3 3200G (z wbudowaną kartą graficzną), pamięcią RAM DDR4 3200 MHz 8 GB Crucial, dysk SSD OCZ RD400 512 GB i układ chłodzenia.

Wygląd jak oryginał i gamepady od Nintendo

Jak mówi na materiale wideo z serwisu YouTube, Matt początkowo chciał zaopatrzyć PC w napęd DVD, ale GameCube operował na nietypowym mniejszym formacie, więc byłoby to niemożliwe lub przynajmniej zbyt trudne. Jednak plan podłączenia oryginalnych gamepadów z GameCube powiódł się. Skorzystał z przejściówki, kontrolera i wpięcia do normalnego wyprowadzenia wewnętrznego USB. Działa też przerobiony włącznik z GameCube.

I Built A GameCube Gaming PC!

Dzięki temu komputer nie tylko wygląda jak oryginalna konsola Nintendo, ale również można skorzystać z dedykowanych kontrolerów z GameCube. A to przecież niewielki PC na procesorze AMD, tylko z płytą główną o mniejszym formacie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)