Nowe panele słoneczne typu plug-and-play

Nowe panele słoneczne typu plug-and-play23.12.2009 10:00
panele solarne
panele solarne
Marcin Krzewicki

Sieć amerykańskich sklepów Lowe’s rozpoczęła detaliczną sprzedaż paneli słonecznych, które z łatwością mogą być zintegrowane z domowym systemem zasilania. Produkty oferowane są w 21 punktach sprzedażowych na terenie Kalifornii.

Sieć amerykańskich sklepów Lowe’s rozpoczęła detaliczną sprzedaż paneli słonecznych, które z łatwością mogą być zintegrowane z domowym systemem zasilania. Produkty oferowane są w 21 punktach sprzedażowych na terenie Kalifornii.

Jeśli klienci będą zainteresowani asortymentem instalacji fotowoltaicznych, a sieć Lowe's osiągnie planowane dochody ze sprzedaży, oferta pojawi się w krajowych i kanadyjskich sklepach firmowych.

Zanim to nastąpi w kalifornijskich oddziałach będą wprowadzane towary i usługi, które dostarczą na tamtejszy rynek kilka nowych sposobów pomiaru zużycia energii i monitorowania energetycznego zapotrzebowania urządzeń.

Firma przede wszystkim ma na celu zwiększenie wiedzy konsumentów na temat generowania i korzystania z odnawialnych źródeł energii. Aby spełnić to zadanie do każdego z centrów handlowych Lowe's wstawiane są elektroniczne informatory wyposażone w ekrany dotykowe. Pomogą one w doborze odpowiednich produktów przez ocenę zapotrzebowania klientów. Wystarczy podać metraż domu, wielkość zbiornika wody i oczekiwaną wydajność, a elektroniczny system doradzania wyselekcjonuje odpowiednie zestawy instalacyjne.

Ponad to sklep w Kalifornii będzie oferował urządzenia fotowoltaiczne firmy Akeena Solar, której produkty zdobyły jedną z nagród w konkursie Popular Mechanics’ 2009 Breakthrough Product Awards. Instalacje paneli słonecznych wyróżnionego producenta posiadają wbudowane inwertery (przetwornice napięciowe). Takie rozwiązanie oferuje bezproblemowe przyłączenie do domowej sieci energetycznej.

Sieć Lowe's planuje wprowadzenie specjalnej oferty, w której będą dostępne turbiny wiatrowe o mocy 1000 oraz 10 000 watów. Z racji dużych gabarytów sprzętu jego kupno będzie możliwe po wcześniejszym zamówieniu go u sprzedawcy.

Nie jestem zwolennikiem sieci dużych sklepów. Niestety prawda jest taka, że oferowanie w nich produktów wykorzystujących odnawialne źródła energii pozwoli na zwiększenie udziału Słońca i wiatru w masowej produkcji elektryczności.

źródło: greenbang

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)