Nowy kontroler do Xbox. Zaskakujące rozwiązania w Proteus Controller

Nowy kontroler do Xbox. Zaskakujące rozwiązania w Proteus Controller
Źródło zdjęć: © Unsplash

17.05.2024 11:25, aktual.: 17.05.2024 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Xbox wprowadza fascynujący kontroler zaprojektowany specjalnie dla graczy z niepełnosprawnościami. Urządzenie, nazwane Proteus Controller, powstało we współpracy z firmą ByoWave.

Zwykle, gdy na rynku pojawiają się nowe kontrolery - takie jak DualSense Edge - mówi się o zwiększeniu komfortu gry. Jednak nie wszyscy gracze mogą korzystać z tych popularnych rozwiązań. Gracze z niepełnosprawnościami, których jest na świecie ponad 450 milionów, często napotykają na trudności.

Proteus Controller do Xbox

Microsoft przedstawił Proteus Controller, urządzenie stworzone z myślą o graczach z ograniczoną sprawnością ruchową. Na świecie jest około 450 milionów takich graczy, a ten kontroler jest odpowiedzią na ich potrzeby. Główna cecha Proteusa to modułowość, co oznacza, że każdy użytkownik może dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu zapewnia on nie tylko większą wygodę, ale także umożliwia większej liczbie graczy korzystanie z konsol Xbox.

Proteus Controller
Proteus Controller© Materiały prasowe

W opisie Proteus Controller użyto zwrotu "snap and play", który podkreśla prostotę użytkowania i szerokie możliwości personalizacji. Przedsprzedaż już ruszyła, a cena urządzenia wynosi 299 USD, choć obecnie na stronie ByoWave można skorzystać ze zniżki 15%.

Od jakiegoś czasu branża mówi również o tajemniczym kontrolerze Xbox Sebile, który miał być zaprezentowany w tym miesiącu. Wielu spodziewało się właśnie tego kontrolera.

Sony również ma kontroler dla graczy z niepełnosprawnościami

Pod koniec 2023 roku na rynku pojawił się nowy kontroler PlayStation Access. To urządzenie również zostało zaprojektowane z myślą o ułatwieniu korzystania z konsol Sony osobom z niepełnosprawnościami, a w niektórych przypadkach wręcz umożliwiające im grę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)