Nowy model ChatGPT dostępny za darmo. Sprawdź nowe funkcje

Nowy model ChatGPT dostępny za darmo. Sprawdź nowe funkcje
Źródło zdjęć: © Unsplash

14.05.2024 09:20, aktual.: 14.05.2024 13:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

OpenAI zaprezentowało swoje najnowsze osiągnięcie – model GPT-4o, zdolny do analizowania dźwięku, obrazu oraz tekstu w czasie rzeczywistym. Co zaskakujące, model wykazuje niezwykłą szybkość reakcji na otrzymywane sygnały dźwiękowe.

Miłośnicy sztucznej inteligencji niecierpliwie czekali na wydarzenie OpenAI Spring Update – prezentację autorów ChatGPT. Nastrój przed wydarzeniem podkręciły głośne zapowiedzi branżowe o możliwej prezentacji nowej wyszukiwarki internetowej opartej na technologii AI, lecz tym razem uwaga skupiła się na nowym modelu.

GPT-4o działa w czasie rzeczywistym

OpenAI wprowadziło model GPT-4o, który umożliwia użytkownikom bardziej naturalne interakcje z systemem. Zgodnie z deklaracjami firmy GPT-4o reaguje na sygnały dźwiękowe nawet w 232 milisekundy, co średnio daje 320 milisekund reakcji na odpowiedź. Jest to identyczny czas jak podczas rozmowy z człowiekiem. Jeśli chodzi o wydajność, model prezentuje się podobnie do GPT-4 Turbo przy analizie tekstu w języku angielskim i wypada jeszcze lepiej w przypadku innych języków.

OpenAI twierdzi też, że nowy model GPT-4o jest też znacznie lepszy w interpretacji obrazów i dźwięków w stosunku do modeli, które były dostępne do tej pory.

Jak zatem wyglądają możliwości tego nowego narzędzia? Jednym z bardziej imponujących momentów było nagranie, na którym GPT-4o został poproszony o rozpoczęcie liczenia od jednego do dziesięciu. Reakcja GPT-4o na komendy dotyczące zmiany tempa była błyskawiczna, wszystko działo się w czasie rzeczywistym.

Równie interesujące było kolejne nagranie, w którym GPT-4o wcielił się w rolę nauczyciela języka hiszpańskiego, analizując obiekty widoczne przez kamerę.

Kiedy możemy się spodziewać dostępu do GPT-4o? OpenAI informuje, że funkcje tekstowe i graficzne modelu są dostępne od dziś w panelu ChatGPT. Nowy model jest udostępniany w wersji bezpłatnej, a użytkownicy abonamentu Plus mogą korzystać nawet z pięciokrotnie zwiększonych limitów wiadomości. OpenAI planuje również w najbliższych tygodniach wprowadzenie nowej wersji trybu głosowego GPT-4o w wersji alfa dostępnej dla użytkowników ChatGPT Plus.

Pamiętaj, że OpenAI to nie tylko ChatGPT. Nadchodzący model Sora pozwoli użytkownikom na tworzenie filmów, na co szczególnie może czekać wielu twórców.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)