Nvidia PC Gaming Revival Kit: jeden zestaw zmieni desktopa biurowego w gamingowy

Nvidia PC Gaming Revival Kit: jeden zestaw zmieni desktopa biurowego w gamingowy

Nvidia PC Gaming Revival Kit: jeden zestaw zmieni desktopa biurowego w gamingowy
Jarosław Balcerzak
21.12.2016 08:26, aktualizacja: 10.03.2022 08:51

Nowość od Nvidii to kilka kluczowych podzespołów, dzięki którym stacjonarny komputer wygeneruje w najnowszych grach MOBA 40 kl/s w 1080p. Czy jednak jego potencjalnej użyteczności przedwcześnie nie przekreśli cena?

Podzespoły, gra i gratis

Nvidia zdążyła już wszystkich przyzwyczaić do hucznych premier, zapowiadanych z dużym wyprzedzeniem. Łatwo więc przeoczyć produkty, które na rynek wchodzą z nieporównanie mniejszą oprawą marketingową, a niekiedy wręcz ograniczone terytorialnie. Tak właśnie wygląda debiut PC Gaming Revival Kit, swoistego zestawu ratunkowego dla przestarzałych desktopów.

Produkt pojawił się na hiszpańskojęzycznej stronie Nvidii, choć jego cena została podana także w Euro. W jego skład wchodzi karta graficzna MSI GTX 1060 3GT OC Twin Frozr, zasilacz ATX Corsair CX450M z certyfikatem 80 Plus Bronze, dysk SSD Corsair Force Series LE 240, kod do pobrania gry Gears of War 4, a także… t-shirt sygnowany przez Nvidię.

Obraz

Jakość i wydajność nie budzą zastrzeżeń

Wyselekcjonowane podzespoły nie mają prawa budzić większych zastrzeżeń. Karta MSI, choć jest to słabsza wersja GTXa 1060, zapewnia naprawdę dobrą wydajność, a dwuslotowe chłodzenie z dwoma wentylatorami jest ciche i skuteczne. Nie bez znaczenia jest także fabryczne przetaktowanie, pozwalające względem wersji referencyjnej uzyskać jeszcze większą płynność rozgrywki.

Wysoką jakość prezentuje także zasilacz, który bez trudu dostarczyłby energię jeszcze wydajniejszym GeForce’om. Dysk SSD, choć z najtańszej serii producenta, oferuje prędkości rzędu 460 (zapis) i 510 MB/s (odczyt) przy wydajności IOPS odpowiednio: 40 tys. i 83 tys. Całość wygląda więc na cenowo wyważony zestaw budżetowych, ale markowych i wydajnych podzespołów.

Obraz

Wątpliwe oszczędności

Problem pojawia się dopiero w zestawieniu ceny kompletu z rynkowym kosztem poszczególnych podzespołów. Obecnie wynosi on: dla karty 229 Euro, zasilacza 51 Euro, dysku 77 Euro i gry – 45 Euro. Łącznie 402 Euro, podczas gdy Revival Kit Nvidia wyceniła na 399 Euro. Wątpliwe, aby gratisowy t-shirt przekonująco usprawiedliwił jakość tej oferty.

Sytuację pogarsza także fakt, że w powyższym wyliczeniu znalazły się ceny regularne, podczas gdy każdego dnia sklepy oferują rozliczne promocje i tej klasy podzespoły można nabyć jeszcze taniej.

Z jednej strony cieszy więc fakt, że ktoś pamięta o użytkownikach mniej doświadczonych i potrzebujących sugestii jakiej marki podzespoły nabyć. Co więcej, oferowane w zestawach które rozwiewają część obaw o kompatybilność. Z drugiej strony szkoda, że po raz kolejny klientowi mniej zorientowanemu usiłuje się sprzedać produkt w cenie nieudolnie udającej promocyjną.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)