NZXT S340 Elite: ekskluzywna obudowa stworzona dla fanów VR

NZXT zdecydował się odświeżyć popularny model S340. Jego następca zyskał jeszcze większe okno, uchwyt na gogle VR i szereg innych usprawnień. Jakie podzespoły zdoła pomieścić?

NZXT S340 Elite: ekskluzywna obudowa stworzona dla fanów VR
Jarosław Balcerzak

Prestiżowy, choć minimalistyczny wygląd

VR nie jest już wyłącznie niszą, a dedykowany jej rynek urządzeń i akcesoriów rozrasta się błyskawicznie. Tym razem z myślą o entuzjastach wirtualnej rzeczywistości stworzono desktopową obudowę o przestronnym wnętrzu i wielu praktycznych rozwiązaniach.

NZXT S340 Elite będzie dostępny w trzech matowych wersjach kolorystycznych: czarnej, białej oraz czarno-czerwonej. Wszystkie wyposażono w duże okno boczne, wykonane z hartowanego szkła o grubości 4 mm. Obudowę w całości wykonano ze stali i uzupełniono wstawkami z ABS.

Wymiary 203 × 474 × 432 mm można uznać za dość kompaktowe jak na ten segment, a wagę 8.13 kg za jednoznaczne przypomnienie jakiej ilości i jakości stali użyto. Pod względem materiałów i staranności wykonania S340 Elite prezentuje się świetnie.

Obraz

Duża kompatybilność i przemyślane chłodzenie

Wewnątrz zmieści się płyta mini-ITX, microATX lub pełnowymiarowy ATX. Dwukomorowa konstrukcja odsłania jedynie górną część wnętrza, a dla kabli przewidziano wygodny system ich organizowania. W rezultacie o utrzymanie porządku i właściwej cyrkulacji powietrza jest niezwykle łatwo.

Obudowa pomieści chłodzenia procesorów do 161 mm wysokości i karty graficzne do 364 mm długości. Na dyski 3.5” i 2.5” przewidziano odpowiednio 3 i 4 zatoki, a z wersji 5,25” producent zupełnie zrezygnował. Filtry umieszczono na wlotach powietrza na całym przednim panelu oraz pod zasilaczem.

Obraz

Miejsc montażowych na wentylatory jest sporo: z przodu mogą to być dwa 12 / 14 cm, u góry jeden 12 / 14 cm (fabrycznie 12 cm), z tyłu także jeden 12 cm (również w fabrycznym komplecie). Nie zabrakło kompatybilności z systemami chłodzenia wodnego Kraken: na froncie może to być 240 / 280 mm, z kolei z tyłu 120 mm.

Użytkownicy gogli VR docenią z pewnością specjalny magnetyczny wieszak, na którym można zarówno owinąć nadmiar przewodu, jak i zawiesić nieużywane okulary bądź słuchawki. Również gniazda na front panelu przypominają o przeznaczeniu obudowy: poza dwoma jackami audio znajdują się tutaj 2 szt. USB 3.0, 2 szt. USB 2.0 oraz HDMI ze wsparciem VR.

Obraz

Produkt nie tylko dla fanów VR

Takie premiery były kwestią czasu i pozostaje się cieszyć, że nowe produkty cechuje na tyle staranne i atrakcyjne wykonanie. Dzięki niemu po nową obudowę NZXT chętnie będą sięgać nie tylko entuzjaści wirtualnej rzeczywistości, ale również klasyczni gracze i modderzy.

Poza magnetycznym wieszakiem i dodatkowymi front-portami S340 Elite jest przede wszystkim solidną obudową, której wygląd może się podobać. Jedynym jednoznacznym niedociągnięciem jest brak zatoki na klasyczne napędy i stosunkowo mała szerokość, która uniemożliwi montaż największych systemów chłodzenia powietrzem.

Nowość od NZXT trafi na rynek już wkrótce, bo pod koniec października, a jej cenę można uznać za konkurencyjną: w Polsce będzie kosztować 429 zł. W przedziale cenowym do 500 zł będzie więc skutecznie kusić graczy z zamiłowaniem do zaawansowanych rozwiązań i niebanalnego designu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.