Obniżki cen telewizorów na horyzoncie?

Obniżki cen telewizorów na horyzoncie?26.05.2008 11:00
Obniżki cen telewizorów na horyzoncie?
Szymon Adamus

Igor z GRRR.pl wspomina o możliwości sporych obniżek cen telewizorów HD w najbliższym czasie. Oto co pisze w swoim newsie:

Posiadacze konsol nowej generacji w Polsce to ludzie raczej średnio zamożni. Nic więc dziwnego, że spora część graczy nie posiada w domu panelu LCD, który oferuje wysokie rozdzielczości - o full HD nie wspominając. Prawdopodobnie, z uwagi na nadwyżkę podaży dużych telewizorów HD, szykuje się znaczna obniżka ich cen. Z drugiej jednak strony, mniejsze panele schodzą ze sklepowych półek jak świeże bułeczki.

Igor z GRRR.pl wspomina o możliwości sporych obniżek cen telewizorów HD w najbliższym czasie. Oto co pisze w swoim newsie:

Posiadacze konsol nowej generacji w Polsce to ludzie raczej średnio zamożni. Nic więc dziwnego, że spora część graczy nie posiada w domu panelu LCD, który oferuje wysokie rozdzielczości - o full HD nie wspominając. Prawdopodobnie, z uwagi na nadwyżkę podaży dużych telewizorów* HD*, szykuje się znaczna obniżka ich cen. Z drugiej jednak strony, mniejsze panele schodzą ze sklepowych półek jak świeże bułeczki.

Zjawisko ciekawe, gdyż u źródła problemu nie leży atrakcyjność mniejszych modeli, lecz zbyt wysoka cena olbrzymów ( więcej niż 37''). Producenci zapowiadają szybką i drastyczną obniżkę cen odbiorników TV, co zaowocuje większym popytem na telewizory o większej przekątnej ekranu. Analitycy kalkulują, że do końca* 2008* roku, w Stanach, 40-calowy HDTV ma kosztować około 1000$. 2100 złotych? Brzmi kusząco. Celem producentów jest, aby zastąpić najpopularniejsze* (32-calowe)* panele czterdziestkami. Do *2010 *roku możemy być pewni nastania ery tanich telewizorów HD.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)