Opaski sportowe: którą wybrać? Przegląd activity trackerów

Activity tracker lub fitness tracker, czyli opaska śledząca aktywność fizyczną to mały, ale genialny wynalazek, który daje motywację do uprawiania sportu i sprawia, że postępy stają się widoczne. Nie wiesz, jaki tracker wybrać? Prezentujemy najciekawsze propozycje.

Opaska Fitbit Charge
Opaska Fitbit Charge
Źródło zdjęć: © fitbit.com
Michał Puczyński

Opaski Garmin

Garmin proponuje swoje opaski z serii Vivo: Vivosmart, Vivoactive, Vivomove czy Vivofit. Każda w innej cenie, każda o nieco innych parametrach. Przyjrzyjmy się najtańszej i najdroższej.

Garmin Vivoactive HR

Cena: ok. 1200 zł

Garmin Vivoactive HR
Garmin Vivoactive HR© garmin.com

W tej chwili najbardziej zaawansowanym i najdroższym modelem jest Vivoactive HR. To w zasadzie nie opaska, tylko smartwatch z rozbudowanymi funkcjami monitorowania aktywności. Posiada namierzanie GPS, wyświetlacz czytelny w warunkach dużego nasłonecznienia i aplikacje do monitorowania biegów, jazdy na rowerze czy pływania. Jest oczywiście wodoodporny. Bateria wystarcza na 13 godzin korzystania z GPS i do ośmiu dni bez tej funkcji.

Garmin Vivofit 3

Cena: ok. 550 zł

Vivofit 3
Vivofit 3© garmin.com

Najtańszą opaską od Garmina jest Vivofit – przyjrzyjmy się więc najnowszemu modelowi Vivofit 3. Nie posiada on funkcji smartwatcha, ale automatycznie synchronizuje się z dedykowaną aplikacją, zapisując wyniki. Śledzi kroki, spalone kalorie, przebytą odległość, a nawet monitoruje sen. Bateria zegarkowa wytrzymuje nawet rok.

Opaski Fitbit

Oferta Fitbit także jest spora, a producent dzieli opaski według zastosowań. Zobaczmy kilka popularnych modeli.

Fitbit Surge

Cena: ok. 800-1000 zł

Fitbit Surge
Fitbit Surge© fitbit.com

Fitbit Surge to według producenta „ostateczny fitnessowy superzegarek”. Ma wszystko, czego można oczekiwać: śledzenie GPS, mierzenie tętna, liczenie kroków, spalonych kalorii, godzin aktywności i bezczynności, automatyczne rejestrowanie tras, powiadomienia, automatyczną synchronizację czy monitorowanie snu. Bateria wytrzymuje do 10 godzin korzystania z GPS i siedem dni bez tej funkcji.

Fitbit Zip

Cena: ok. 200 zł

Fitbit Zip
Fitbit Zip© fitbit.com

Za stosunkowo niewielką kwotę można kupić prosty, przypinany do pasa czy kieszeni Fitbit Zip. Jego opcje śledzenia obejmują kroki, dystans, kalorie i minuty aktywności. Urządzenie automatycznie synchronizuje się z aplikacją na smartfon czy komputer. Bateria zegarowa wytrzymuje do 6 miesięcy i można ją łatwo wymienić.

Fitbit Charge HR

Cena: ok. 500-600 zł

Fitbit Charge HR
Fitbit Charge HR© fitbit.com

Pomiędzy tymi modelami plasuje się Fitbit Charge HR. Poza wartościami rejestrowanymi przez Zip mierzy także puls i liczbę pokonanych pięter, a poza tym łączy się ze smartfonem i powiadamia o połączeniach. W trybie ćwiczeń pokazuje statystyki na bieżąco. Zaczyna pracę automatycznie, gdy wykryje rozpoczęcie treningu. Baterię należy ładować co ok. 5 dni.

Microsoft Band 2

Cena: ok. 800 zł

Microsoft Band 2
Microsoft Band 2© microsoft.com

Opaska od Microsoftu monitoruje tętno, kalorie i sen. Posiada osobne programy do różnych aktywności: biegania, jazdy na rowerze czy gry w golfa. Alerty informują o przychodzących połączeniach, SMS-ach, e-mailach i wydarzeniach zapisanych w kalendarzu. Band 2 wykorzystuje GPS, barometr i monitor promieniowania UV, który informuje o niebezpiecznych wartościach. W polskich sklepach tej akurat opaski raczej nie kupicie, ale sprowadzenie z Wielkiej Brytanii to dziś żaden problem.

Samsung Gear Fit 2

Cena: ok. 800 zł

Samsung Gear Fit 2
Samsung Gear Fit 2© samsung.com

Opaska od Samsunga, wyposażona w GPS, automatycznie śledzi takie aktywności, jak bieg, spacer, jazda na rowerze, ćwiczenia na orbitreku i wiosłowanie, a ponadto monitoruje sen i tętno. Funkcja Social Challenge umożliwia podejmowanie wyzwań i uczestniczenie w światowych rankingach liczby kroków. Urządzenie jest wyposażone w odtwarzacz muzyki. Bateria wytrzymuje ok. 3-4 dni na jednym ładowaniu, zaś w przypadku włączonego GPS-a – do dziewięciu godzin.

Misfit Shine 2

Cena: ok. 420 zł

Misfit Shine 2
Misfit Shine 2© misfit.com

Względnie tani Shine 2 posiada całkiem spore możliwości. Oprócz mierzenia kroków, dystansu, kalorii i monitorowania snu, powiadania o przychodzących połączeniach i SMS-ach, a także przypomina o tym, że przydałoby się trochę poruszać. Łączy się z współpracującymi urządzeniami domowymi za pomocą aplikacji Link App – umożliwia np. włączenie muzyki czy zrobienie zdjęcia. Wymienna bateria zegarkowa wytrzymuje nawet pół roku.

Jawbone UP3

Cena: ok. 450 zł

Jawbone UP3
Jawbone UP3© jawbone.com

Wyjątkowa opaska, bo bez wyświetlacza. Wszystko zapisywane jest w dedykowanej aplikacji na smartfonie. UP3 monitoruje akcję serca, dokładnie mierzy jakość snu i spalone kalorie, zapisuje liczbę kroków i ma programy do różnych typów aktywności: od biegania, przez podnoszenie ciężarów, do zumby. Zaletą jest rozbudowana dedykowana aplikacja. Bateria wytrzymuje na jednym ładowaniu do pięciu dni.

Xiaomi MiBand 1S

Cena: 89 zł

Xiaomi MiBand 1S
Xiaomi MiBand 1S© xiaomi.com.pl

Jedna z najtańszych opasek na rynku, a przy okazji model o całkiem niezłych możliwościach. Xiaomi MiBand 1S liczy kroki, dystans i kalorie, mierzy puls, pozwala monitorować sen, informuje o przychodzących połączeniach i SMS-ach, a przy tym jest odporna na wodę, pył i wstrząsy. Wytrzymuje do 30 dni na jednym ładowaniu baterii. Urządzenie można bez problemu wyjąć z gumowego paska.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (13)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.