Xiaomi Amazfit: stylowy i niedrogi smartwatch z GPS i pracą na baterii do 12 dni

Strona głównaXiaomi Amazfit: stylowy i niedrogi smartwatch z GPS i pracą na baterii do 12 dni
31.08.2016 08:33
Xiaomi Amazfit: stylowy i niedrogi smartwatch z GPS i pracą na baterii do 12 dni
Jarosław Balcerzak
Jarosław Balcerzak

Długo wyczekiwany smartwatch od Xiaomi już dziś pojawi się w sprzedaży. Oferuje większą funkcjonalność od Mi Band 2, posiada wbudowany GPS i długo pracuje na baterii. Czy zdoła powtórzyć sukces swojej opaski?

Design na szczęście bez eksperymentów

Dwie generacje świetnej opaski Mi Band nieustannie podsycały spekulacje kiedy i w jakiej formie zostanie zaprezentowany pełnoprawny smartwatch od Xiaomi. Dziś wiadomo już dokładnie jak ma wyglądać i w jakie funkcje wyposażył go producent. W kwestii designu postanowiono niepotrzebnie nie ryzykować, co może Amazfitowi wyłącznie pomóc.

Tarcza zegarka - podobnie jak choćby w obu generacjach Moto 360 - jest okrągła a wyświetlacz ucięty u dołu. Nie każdemu rezygnacja z części wyświetlacza się spodoba, ale też mocno stylistyki smartwatcha nie nadweręża. Plusem jest z pewnością zapięcie wymiennego paska: uniwersalne 22 mm w razie potrzeby pozwoli łatwo dopasować zamiennik.

398242877538648224

Specyfikacja bez słabych punktów

Parametry techniczne smartwatcha wyglądają świetnie: zastosowano procesor o taktowaniu 1.2 GHz, RAM w ilości 512 MB, do tego 4 GB pamięci wewnętrznej na potrzeby użytkownika oraz bateria o pojemności 200 mAh. Na 1.34-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 300 × 300 pikseli można spodziewać się wyraźnego i szczegółowego obrazu.

Inteligentny zegarek został wyposażony w pulsometr z funkcją ciągłego pomiaru pulsu oraz GPS. Odporność na kurz i zachlapanie zapewnia spełniona norma IP67, a komunikacja z urządzeniami mobilnymi odbywa się za pośrednictwem aplikacji Mi Fit na system Android.

Czas pracy na baterii jest uzależniony od sposobu wykorzystywania Amazfita: z włączonym modułem GPS uzyskamy wynik rzędu 30-35 godzin, podczas typowego użytkowania wzrasta on do 5 dni, a w trybie monitorowania kroków – aż do 12 dni.

398242877538910368

Dobra relacja ceny do jakości

Poszukując słabości premierowego Xiaomi, zwłaszcza na tak wczesnym etapie, trzeba się naprawdę postarać. Producent zadbał o to, aby i wizerunkowo, i technicznie zegarek wpisał się w aktualne trendy, oferując realną alternatywę dla droższych produktów. W dniu premiery produktu na rynku można jedynie potwierdzić, że się udało.

Mimo to zapewne podniosą się głosy, że czas pracy przy włączonym GPSie to wciąż nieporozumienie – i nie są to opinie mylne, po prostu ich autorami są docelowi odbiorcy dla Mi Bandów. Opaska i smartwatch od Xiaomi to dwa zupełnie różne produkty, z których każdy za cenę pewnych kompromisów zapewnia inne funkcjonalności.

Oceniając więc dzisiaj Amazfita, jako tylko i aż inteligentny zegarek, naprawdę ciężko formułować zarzuty. Jego aktualna cena to (w przeliczeniu 799 juanów) ok. 475 zł. Jak dotąd, producent nie podał żadnych informacji nt. sprzedaży w Europie ani w USA.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)