Philips 55POS901F: pierwszy OLED 4K z Ambilight. Spełnione marzenie kinomaniaka!

Strona głównaPhilips 55POS901F: pierwszy OLED 4K z Ambilight. Spełnione marzenie kinomaniaka!
04.09.2016 06:29
Philips 55POS901F
Philips 55POS901F

Nowy telewizor Philipsa łączy technologie, które do tej pory nigdy nie występowały razem. Model 55POS901F to telewizor bliski ideału!

LG ma w końcu konkurenta!

Mówisz OLED – myślisz LG. Przez ostatnie lat koreańska firma w segmencie sprzętu dostępnego cenowo dla zwykłego śmiertelnika praktycznie nie miała konkurencji. Wygląda jednak na to, że po kilku latach marazmu i nieudanych prób godny przeciwnik w końcu się pojawił, a na dodatek do pierwszej bitwy wytoczył bardzo ciężkie działa.

Przeciwnikiem okazał się Philips, a raczej firma TP Vision, która od kilku lat jest właścicielem tej marki telewizorów. Nowy Philips łączy kilka cech i funkcji, których – zebranych w jednym urządzeniu - do tej pory próżno było szukać na rynku.

Model 55POS901F oferuje zatem platformę Android TV, wsparcie dla HDR, rozdzielczość 4K, a także technologię OLED (sam panel jest produkcji LG) i Ambilight. Ta ostatnia funkcja polega na umieszczeniu z tyłu obudowy LED-ów, wyświetlających na ścianie poświatę w kolorze takim, jaki ma w danym miejscu obraz przy okrawędzi ekranu.

Philips 55POS901F
Philips 55POS901F

OLED i Ambilight

Nie ukrywam, że – jak dla mnie – to zestaw bliski ideału. Tym bardziej, że jako użytkownik Philipsa, dokonałem kiedyś trudnego wyboru – za jedną z trzech najważniejszych innowacji w branży uważam bowiem, obok OLED i HDR, opatentowany przez Philipsa Ambilight, fantastycznie wzmacniający wrażenia w czasie oglądania filmów w domu.

Niestety, do tej pory nie było na rynku sprzętu, łączącego te funkcje, a każdy wybór oznaczał rezygnację z którejś z nich, bo technologie Ambilight i OLED były znakiem rozpoznawczym dwóch różnych firm.

Nie ma sensu udawać, że Philips dokonał w tym przypadku jakiegoś technologicznego przełomu – to byłoby nieprawdą. Tym bardziej, że do zbudowania swojego nowego, flagowego telewizora wykorzystał panel, wyprodukowany przez LG. Z punktu widzenia wielbiciela filmów nie ma to jednak znaczenie – ważny jest fakt, że powstał w końcu sprzęt, łączący to, co na rynku najlepsze.

Philips 55POS901F
Philips 55POS901F

55POS901F – cena nowości

Całkiem ciekawie prezentuje się również wzornictwo nowego sprzętu, gdzie pod ekranem otoczonym srebrnymi ramkami znalazło się miejsce dla głośników, tworzących namiastkę soundbara (6.1) i dających nadzieję na to, że – jak na zestaw wbudowany – zaoferują ponadprzeciętną jakość dźwięku.

Na weryfikację zapowiedzi producenta i sprawdzenie telewizora w warunkach innych, niż prezentacja w czasie targów trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać – premiera 55POS901F została zapowiedziana na jesień 2016 roku, a premierowa cena urządzenia ma wynieść około 3,5 tys. dolarów.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)