Przenośna fotowoltaika. Zabierz prąd pod namiot

Amerykańska firma Bluetti od jakiegoś czasu specjalizuje się w dziedzinie przenośnej fotowoltaiki. Niedawno zaprezentowała swój najnowszy produkt - mobilny panel fotowoltaiczny o mocy 350 W.

Przenośna fotowoltaika. Mobilny panel fotowoltaiczny
Przenośna fotowoltaika. Mobilny panel fotowoltaiczny
Źródło zdjęć: © Bluetti

15.04.2022 | aktual.: 15.04.2022 19:11

Przenośny panel fotowoltaiczny o mocy 350 W to najnowszy produkt firmy Bluetti z Kalifornii. Ten składany do formy walizki moduł idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do prądu z sieci.

Jak dowiedzieli się dziennikarze serwisu PV-Magazine, moduł cechuje się sprawnością na poziomie 23,5 procent. Wymiary panelu SP350 po rozłożeniu to 240 cm na 90,5 cm. Kiedy się go złoży, wymiary zmniejszają się do 90,5 cm na 61,3 cm na 6,5 cm. Całość waży 13,9 kilogramów. W związku z tym jest to względnie poręczny sprzęt, który z łatwością można by zapakować do samochodu podczas wypadu pod namiot.

Urządzenie pozwala generować napięcie na poziomie 46,5 V, natomiast natężenie prądu wynosi 10,8 A. Jest w stanie pracować w temperaturach między -10 a 65 stopni Celsjusza i jest wodoodporne (klasa odporności IP 65).

- Największy panel, jaki do tej pory przygotowaliśmy, oferuje niesamowitą wydajność, a przy tym mobilność - powiedział James Ray, kierownik produktu w Bluetti. - Przed włożeniem go do bagażnika można złożyć go do formy walizki, co czyni go idealnym modułem fotowoltaicznym na kemping czy inne zajęcia na świeżym powietrzu - dodał.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że kupno samego modułu to nie wszystko. Aby móc z niego korzystać do zasilania urządzeń elektrycznych, takich jak na przykład czajnik, czy niewielka lodówka, konieczne jest dokupienie specjalnej stacji, w którą wbudowany jest falownik. Producent twierdzi, że moduł będzie współpracować ze wszystkimi tego typu urządzeniami dostępnymi na rynku, ale rekomenduje wykorzystywanie produktów własnej marki.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.