Rower bez kół? Ukraiński inżynier stawia na kreatywność

Ukraiński inżynier i youtuber Sergiej Gordiejew zaskoczył internautów swoim nowatorskim pomysłem – rowerem bez kół. Choć funkcjonuje, jego praktyczność jest wątpliwa. Miłośnicy internetowych absurdów z pewnością jednak docenią ten projekt.

Rower bez kół nie tylko istnieje, ale też jeździ
Rower bez kół nie tylko istnieje, ale też jeździ
Źródło zdjęć: © YouTube | The Q

10.09.2024 | aktual.: 10.09.2024 13:42

W świecie, gdzie innowacje technologiczne nieustannie przesuwają granice tego, co możliwe, ukraiński inżynier postanowił zakwestionować jedną z najstarszych i najbardziej fundamentalnych zasad projektowania rowerów – obecność kół. Jego wyjątkowa wizja oraz odwaga w myśleniu poza schematami zaowocowały koncepcją roweru, który redefiniuje nasze wyobrażenia o mobilności. Czy pojazd bez kół ma szansę stać się przyszłością transportu?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kto zapłaci akcyzę za elektryki? Adam Sikorski w Biznes Klasie.

Czy rower bez kół faktycznie istnieje?

Inżynier wymontował koła ze zwykłego roweru i zastąpił je systemem gąsienicowym podobnym do tego, który występuje w czołgach i ciężkim sprzęcie budowlanym.

Efektem jego pracy jest rower, który faktycznie nie posiada kół, a mimo to porusza się. Przeprowadzone testy wykazały, że jazda na nim jest wolna i głośna, ale możliwa – pod warunkiem, że powierzchnia jest płaska i równa oraz nie planuje się skręcania.

Jaki był cel stworzenia roweru bez kół?

The Q nie aspirował do stworzenia alternatywy dla tradycyjnych rowerów. Projekt miał na celu jedynie pokazanie kreatywności i kunsztu konstruktora.

Najlepiej podsumowuje to najczęściej komentowany wpis pod filmem na YouTube:

W końcu ktoś stworzył środek transportu, który jest tak szybki jak chodzenie, ale wymaga dziesięciokrotnie większego wysiłku.

Sam autor jest świadomy bezsensowności projektu, tworząc go jedynie dla zabawy, co wyjaśnił w opisie filmu.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (143)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.