Sharp wyprodukował najmniejszy na świecie cyfrowy tuner telewizyjny

Sharp odniósł technologiczny sukces i wyprodukował najmniejszy na świecie cyfrowo-analogowy tuner telewizyjny. Prawdopodobnie może na tym skorzystać przeciętny Kowalski.

tuner
tuner
Marcin Krzewicki

Sharp odniósł technologiczny sukces i wyprodukował najmniejszy na świecie cyfrowo-analogowy tuner telewizyjny. Prawdopodobnie może na tym skorzystać przeciętny Kowalski.

Tuner ma naprawdę niewielkie rozmiary, które wynoszą 30 x 29.6 x 5 milimetrów. To maleństwo jest o 70% mniejsze i o 50% cieńsze od poprzednich tego typu urządzeń, który wyprodukował Sharp. Tuner jest kompatybilny ze standardami DVB-T, ATSC, ISDB-T/TB, DVB-T/T2 i CTTB. Najnowszy wynalazek producenta działa nie tylko w Japonii, ale również w Europie, Chinach oraz w Ameryce Północnej i Południowej.

To tyle jeśli chodzi o specyfikację techniczną urządzenia. Najciekawsze jest jednak to, że Sharp podczas produkcji układu zredukował liczbę montowanych elementów z 300 do zaledwie 80 części. Uważam, że w późniejszym czasie można spodziewać się obniżenia cen sprzętów elektronicznych, które będą wyposażone w najmniejszy na świecie tuner.

Sharp nie udzielił jednak żadnych informacji na temat kosztów procesu technologicznego ani produkcyjnego. Możliwe, że firma będzie próbowała "zastawić się" niesprecyzowanymi informacjami, aby utrzymać wysoką cenę sprzedaży swojego produktu. Na nieszczęście Sharpa każdy klient dokładnie sprawdza nie tylko ceny, ale i ogólną opłacalność zakupu sprzętu wyposażonego w nowinki technologiczne.

Źródło: geeky-gadgets

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.