Sharp wyprodukował najmniejszy na świecie cyfrowy tuner telewizyjny

tuner
tuner
Marcin Krzewicki

28.06.2010 18:00, aktual.: 11.03.2022 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sharp odniósł technologiczny sukces i wyprodukował najmniejszy na świecie cyfrowo-analogowy tuner telewizyjny. Prawdopodobnie może na tym skorzystać przeciętny Kowalski.

Sharp odniósł technologiczny sukces i wyprodukował najmniejszy na świecie cyfrowo-analogowy tuner telewizyjny. Prawdopodobnie może na tym skorzystać przeciętny Kowalski.

Tuner ma naprawdę niewielkie rozmiary, które wynoszą 30 x 29.6 x 5 milimetrów. To maleństwo jest o 70% mniejsze i o 50% cieńsze od poprzednich tego typu urządzeń, który wyprodukował Sharp. Tuner jest kompatybilny ze standardami DVB-T, ATSC, ISDB-T/TB, DVB-T/T2 i CTTB. Najnowszy wynalazek producenta działa nie tylko w Japonii, ale również w Europie, Chinach oraz w Ameryce Północnej i Południowej.

To tyle jeśli chodzi o specyfikację techniczną urządzenia. Najciekawsze jest jednak to, że Sharp podczas produkcji układu zredukował liczbę montowanych elementów z 300 do zaledwie 80 części. Uważam, że w późniejszym czasie można spodziewać się obniżenia cen sprzętów elektronicznych, które będą wyposażone w najmniejszy na świecie tuner.

Sharp nie udzielił jednak żadnych informacji na temat kosztów procesu technologicznego ani produkcyjnego. Możliwe, że firma będzie próbowała "zastawić się" niesprecyzowanymi informacjami, aby utrzymać wysoką cenę sprzedaży swojego produktu. Na nieszczęście Sharpa każdy klient dokładnie sprawdza nie tylko ceny, ale i ogólną opłacalność zakupu sprzętu wyposażonego w nowinki technologiczne.

Źródło: geeky-gadgets

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)