Telewizory 3D: 2011 rokiem wyprzedaży?

Telewizory 3D: 2011 rokiem wyprzedaży?
Blomedia poleca

27.03.2011 07:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. W 2010 roku Polacy wydawali co tydzień 5 milionów złotych na zakup odbiorników 3D. W tym roku ma być jeszcze lepiej.

Wpis gościnny z Multi-blog.pl. W 2010 roku Polacy wydawali co tydzień 5 milionów złotych na zakup odbiorników 3D. W tym roku ma być jeszcze lepiej.

Zasada jest taka: średnio co 3 miesiące producenci wprowadzają na rynek nowy model telewizora 3D. Starsze wersje natychmiast trafiają na wyprzedaże. Powoduje to obniżenie cen także u konkurencji. W efekcie cały segment 3D HDTV staniał w 2010 roku o ok. 20%. Mocno poszły także w dół ceny topowych do niedawna modeli.

Dziś telewizor Sony KDL-40LX900 kosztuje 6 tys. zł. Jeszcze niedawno jego cena wynosiła ponad 11 tys. zł. A jest to sprzęt o nie byle jakich parametrach: format Full HD 1080 w technologii 3D, podświetlenie Edge LED, technologia Motionflow 200 Hz PRO z funkcją Image Blur Reduction. Ma wbudowany odbiornik Wi-Fi, który zapewnia łączenie się z bezprzewodową siecią domową, oraz czujnik obecności, który przyciemnia obraz lub wyłącza telewizor, jeśli nikt go nie ogląda, i reguluje ustawienia obrazu i dźwięku w zależności od tego, gdzie w pomieszczeniu znajduje się oglądający. Nawet ostrzega, jeśli dzieci siedzą zbyt blisko ekranu.

Jeszcze niedawno za takie parametry trzeba było zapłacić majątek. 6 tys. zł kosztował co najwyżej Sony z o wiele słabszej serii HX. Obecnie za 6-7 tys. zł można już kupić naprawdę dobrej jakości odbiornik 3D. Czy może być jeszcze taniej? Na pewno, ale obecne ceny są już całkiem przyzwoite.

Źródło: Multi-blog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)