TinyTV 2 to ekstremalnie mały telewizorek. Ludzie tego chcą

TinyTV 2 zadziwia swoimi rozmiarami. Można pokusić się o stwierdzenie, że taki telewizor pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za prąd, tylko kto wytrzyma oglądanie filmów na tak małym ekranie? Jakby tego było mało, stworzono też mniejszą wersję o nazwie TinyTV Mini.

Materiał reklamowy The TinyTV 2 and TinyTV Mini
Materiał reklamowy The TinyTV 2 and TinyTV Mini
Źródło zdjęć: © Kickstarter | TinyCircuits
Marcin Hołowacz

TinyCircuits zostało założone jeszcze w 2011 r. przez Kena Burnsa, lecz wtedy pod nazwą AkroSense LLC. Dziś produkty TinyCircuits cieszą się uznaniem wielu ludzi, a zainteresowanie wzbudza niecodzienny rozmiar ich projektów.

W materiale promocyjnym Ken Burns wyjaśnia, że kilka lat temu stworzyli zestaw o nazwie TinyTV Kit, który był naprawdę popularny wśród konsumentów. W międzyczasie twórcy ekstremalnie malutkiego telewizorka byli otwarci na uwagi swoich klientów i chętnie odnotowywali obszary, w których powinno się nanieść poprawki do projektu TinyTV.

Teraz główny inżynier Ben Rose z uśmiechem na twarzy wyjaśnia, że udało się zaprojektować TinyTV 2. Nowszy model ma działające pokrętła do regulacji głośności oraz zmiany "kanałów" (każde wgrane wideo jest traktowane jak kanał). Ekran IPS TFT otrzymał wyższą rozdzielczość. Ponadto zainteresowane tym osoby będą mogły korzystać z bezprzewodowego pilota, który pozwoli na wygodną obsługę tego absurdalnie malutkiego telewizora.

Za pośrednictwem USB-C można łatwo wgrywać swoje ulubione seriale i filmy. Telewizorek ma wbudowaną kartę microSD o pojemności 8 GB. Wiele osób zacznie się zastanawiać czy na czymś takim oglądanie czegokolwiek będzie wygodne? Oczywiście każdy musi sobie na to odpowiedzieć samodzielnie, my natomiast podajemy parametry urządzenia.

TinyTV 2 ma wymiary 47,6 mm x 36,6 mm x 25,9 mm. Ekran o przekątnej 1" ma 216 x 135 pikseli. Sprzęt jest zasilany przez akumulator Li-Polymer 3.7V, 150 mAh, co pozwala mniej więcej na dwie godziny wyświetlania filmików. Sercem telewizorka jest procesor Raspberry Pi RP2040. Z przodu obudowy jest malutki głośniczek, natomiast u góry można znaleźć przycisk zasilania.

TinyTV Mini

Podczas gdy sceptycy będą się kłócić o to, czy tak mała elektronika w ogóle ma sens, entuzjaści projektu skierują swoją uwagę na jeszcze mniejszą wersję miniaturowego telewizora. Ludzie z TinyCircuits dumnie ogłaszają, że przygotowali również TinyTV Mini.

TinyTV Mini obok TinyTV 2
TinyTV Mini obok TinyTV 2© Kickstarter | TinyCircuits

Minitelewizor otrzymał swoją wersję mini, a więc mamy do czynienia z czymś… podwójnie małym? TinyTV Mini charakteryzuje się wymiarami 26,3 mm x 23,8 mm x 21,9 mm. 0,6-calowy ekran ma 64 x 64 pikseli. Do zasilania wybrano akumulator o pojemności 50 mAh.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualnie trwa zbiórka na Kickstarter, która powinna umożliwić realizację tego szalonego pomysłu. Mamy nadzieję, że TinyTV 2 oraz TinyTV Mini spełnią oczekiwania swoich przyszłych nabywców i nawet jeśli sprzęty nie okażą się dobre do oglądania filmów, to przynajmniej staną się ciekawymi ozdobami pokoju.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że m.in. na kanale YouTube o nazwie Adam Savage’s Tested omówiono najnowsze projekty od TinyCircuits.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Gadżetomanii

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (5)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.