To nie są zwykłe szklanki

Na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od szkła, które każdy trzyma w swojej kuchni. Wystarczy jednak prosty trik, żeby zmienić je w ciekawy gadżet. Spróbujcie zgadnąć, o co właściwie tu chodzi.

To nie są zwykłe szklanki
Grzegorz Nowak

Na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od szkła, które każdy trzyma w swojej kuchni. Wystarczy jednak prosty trik, żeby zmienić je w ciekawy gadżet. Spróbujcie zgadnąć, o co właściwie tu chodzi.

Telescup to tak naprawdę pomysłowy koncept azjatyckiego projektanta Li Jianye. Być może niektórzy pamiętają jego iShelf - nowatorską półkę na płyty z muzyką. Charakterystyczna pomysłowość i ten sam minimalizm powracają w jego kolejnym projekcie.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/11/telescup2.jpg)

Telescup to zestaw dwóch szklanek, których można używać jak innych - do spożywania napojów. Jeśli jednak przyjrzycie się uważnie grafikom, zobaczycie, że jedno z naczyń jest nieco węższe od drugiego. Wystarczy złożyć je ze sobą, żeby otrzymać prowizoryczną, ale za to elegancko wyglądającą lunetę!

Oczywiście to przykład kompletnie nieprzydatnego gadżetu, ale przecież nie o to w nim chodzi. Autorowi udało się połączyć dwa zupełnie różne przedmioty w jeden i zaskoczyć nie tylko samym konceptem, ale i sposobem jego wykonania. Taki szklany teleskop z pewnością świetnie sprawdziłby się jako nietypowy prezent albo kolejny bibelot do kolekcji.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/11/telescup.jpg)

Źródło: yankodesign.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.