Tracpoint, czyli trackpoint w nowym wydaniu. Oto następca komputerowej myszki

Wiecie, do czego służy ta mała, często czerwona kropka, umieszczona pomiędzy klawiszami g, h i b? Ten stary wynalazek doczekał się właśnie nowego wcielenia. Prezentuje się całkiem ciekawie.

Tracpoint
Tracpoint
Łukasz Michalik

27.08.2019 | aktual.: 09.03.2022 08:58

Trackpoint to wyjątkowo stary sposób na obsługę interfejsu graficznego. Opracowany przez IBM substytut myszki i touchpada mimo swoich zalet jest dziś mało popularny. Znajdziemy go głównie w biznesowych modelach laptopów Dell, HP czy Lenovo.

Stojąca za trackpointem idea łatwego sterowania kursorem doczekała się niedawno nowego wcielenia. Jest nim zewnętrzny trackpoint o nazwie Tracpoint (bez „k” w środku). To niewielki, komunikujący się z komputerem bezprzewodowo manipulator, wyposażony w dodatkowe przyciski odpowiadające podstawowym klawiszom myszki.

Nowa wersja trackpointa

Jaki jest sens takiego gadżetu? To przede wszystkim alternatywa dla osób, którym nie po drodze z touchpadami, a które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą używać myszki. Tracpoint jest malutki, poręczny, a przy tym niemal nie potrzebuje miejsca – można położyć go gdziekolwiek, gdzie tylko zdołamy oprzeć dłoń.

Tracpoint
Tracpoint

Alternatywnym sposobem użycia jest zastosowanie go w roli pilota np. podczas prezentacji, gdy całe urządzenie mieści się w dłoni. Warto w tym miejscu zastanowić się, czy Tracpoint ma szansę na popularyzację.

TRACPOINT Travel Mouse and Presenter

Tracpoint jak polski Slidepad?

Biorąc pod uwagę losy innych, alternatywnych manipulatorów – jak choćby polski Slidepad – szanse na to są raczej marne.

Z drugiej strony warto pamiętać o licznych niszach, w których z powodzeniem funkcjonują różne specjalistyczne rozwiązania, jak pionowe myszki, manipulatory 3D czy moje ulubione trackballe. Być może dołączy do nich i Tracpoint.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.