Używasz zmywarki tylko do mycia naczyń? Nie wiesz, co tracisz

Ukryta funkcja zmywarki
Ukryta funkcja zmywarki
Źródło zdjęć: © genialne.pl | Canva

21.06.2024 11:04, aktual.: 21.06.2024 11:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mało kto zdaje sobie sprawę, że oprócz naczyń i sztućców zmywarka może z powodzeniem umyć także inne przedmioty codziennego użytku. Które konkretnie? Te pomysły mogą na zawsze zmienić sposób, w jaki używasz tego urządzenia.

Zmywarka ma znacznie więcej zastosowań niż mogłoby się wydawać. Czyszczenie różnych przedmiotów użytku domowego bywa czasochłonne i trudne. Jeśli więc masz dość ręcznego mycia wszystkiego poza naczyniami, to ta informacja na pewno cię ucieszy – zmywarka jest bardziej uniwersalna niż ci się wydaje.

Co oprócz naczyń można myć w zmywarce?

Właściciele zwierząt domowych często mają problem z utrzymaniem misek swoich pupili w czystości. Zamiast trudzić się ich myciem ręcznym, wystarczy opłukać je pod bieżącą wodą i włożyć do zmywarki. Tak samo łatwo umyjecie także kubeczki łazienkowe, które często są pokryte osadami i zaciekami – właściwy program w zmywarce sprawi, że będą one sterylnie czyste.

Dalsza część artykułu znajduje się poniżej filmu

W zmywarce można także myć... czapki z daszkiem. Spróbujcie, a efekt będzie zdumiewający! Pralka nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, podobnie jak ręczne pranie. Zmywarka nie tylko dokładnie je wyczyści i zdezynfekuje, ale też nie uszkodzi materiału. Plastikowe klocki dziecięce również mogą być bezpiecznie myte w zmywarce – wystarczy włożyć je do woreczka na bieliznę. Pędzle do makijażu, które gromadzą bakterie, także można myć w zmywarce – to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i energii.

  • W zmywarce znakomicie domyje się miska pupila
  • Czapki z daszkiem również znajdą miejsce w zmywarce
  • Szufladka na detergenty domyje się idealnie w zmywarce
  • Filtr okapu możesz spokojnie umyć w zmywarce
  • Półki z lodówki w zmywarce to nie fake
[1/5] W zmywarce znakomicie domyje się miska pupila Źródło zdjęć: © Genialne

Co jeszcze umyje zmywarka?

Kolejnym przedmiotem, który z powodzeniem może zostać umyty w zmywarce są półki lodówkowe. Wystarczy je wyją, poczekać, aż osiągną temperaturę pokojową, a następnie włożyć do zmywarki. Będą nie tylko błyszczące, ale też pozbawione wszelkich bakterii i zalążków pleśni.

Podobnie możesz postąpić z szufladą na detergenty, która często bywa prawdziwą zmorą do wyczyszczenia. Umieść ją w zmywarce, a osad po chemikaliach i zapach stęchlizny znikną na dobre. Na koniec, filtr okapu, który gromadzi najwięcej brudu, kurzu i tłuszczu, także można myć w zmywarce. Teraz czyszczenie tego elementu stanie się dużo prostsze.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)