Wyłącz tę opcję. Bateria w telefonie ci podziękuje

Czy pamiętasz czasy, kiedy telefony komórkowe były w stanie przetrwać kilka dni na jednym ładowaniu baterii? Te dni wydają się być już daleko za nami. W dzisiejszych czasach, z powodu wielu funkcji dostępnych na smartfonach, zazwyczaj musimy je ładować codziennie. Ale nie martw się, istnieją sposoby, które pomogą Ci wydłużyć żywotność baterii w smartfonie.

Wyłącz tę opcję w telefonie z Androidem
Wyłącz tę opcję w telefonie z Androidem

Telefony sprzed kilkunastu lat, które miały małe ekrany i alfanumeryczne klawiatury, były w stanie działać na jednym ładowaniu przez kilka dni. Dzisiaj, z powodu rosnącej liczby funkcji i aplikacji dostępnych na smartfonach, takie osiągi są niemal nieosiągalne. Nowoczesne smartfony są wyposażone w coraz większe baterie, ale jednocześnie mają wiele elementów, które skutecznie "pożerają" energię z akumulatora. W rezultacie, często niezbędnym dodatkiem do każdego telefonu jest dobry powerbank, który może być używany do podładowania telefonu w ciągu dnia.

Telefony ładuje się codziennie

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć smartfony, które mogą działać bez ładowania przez 2 - 3 dni. Większość z nas i tak każdego wieczora podłącza telefon do prądu, aby rano zobaczyć na ekranie poziom naładowania na poziomie 100 proc. Ale istnieją pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o swoją baterię w smartfonie i wydłużyć jej żywotność.

Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, gdy bateria w telefonie szybko się rozładowuje, mamy dla Ciebie kilka porad. Przedstawiamy cztery proste wskazówki, które pomogą Ci wydłużyć żywotność baterii w smartfonie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

SięKlika #24: Huawei FreeClip, CES 2024, Samsung Galaxy A55, Blackout w Polsce

Przyciemnij ekran

Pierwsza z nich dotyczy kontroli jasności ekranu. Duże ekrany są błogosławieństwem dla użytkowników, ponieważ pozwalają na jednoczesne korzystanie z wielu treści na telefonie. Jednak z drugiej strony, są one prawdziwym koszmarem dla baterii. Każdy wyświetlacz potrzebuje dużej ilości energii do działania, dlatego ważne jest kontrolowanie jasności ekranu. Im jaśniej świeci wyświetlacz, tym więcej energii jest zużywane.

Jeśli nie potrzebujesz pełnej jasności ekranu, dostosuj ją do warunków otoczenia. Warto również włączyć tryb ciemny w aplikacjach, które na to pozwalają - to sprawdzi się w przypadku telefonów z matrycą AMOLED, gdzie do wyświetlania czarnego koloru nie jest potrzebna energia.

Tryb oszczędzania baterii

Kolejną poradą jest włączenie trybu oszczędzania baterii. Ta funkcja sprawi, że twój telefon ograniczy działanie aplikacji w tle. Tryb ten znajdziesz w ustawieniach, bez względu na to, jaki posiadasz smartfon (z iOS lub Android). Telefon z włączonym trybem oszczędzania baterii posłuży ci dłużej.

Oprogramowanie pracujące w tle

Następnie, jeśli korzystasz ze smartfona z Androidem, pamiętaj, że działające w tle aplikacje pochłaniają mnóstwo energii. Jeśli więc nie korzystasz z oprogramowania, które pracuje w tle, wyłącz wszystkie programy. Warto też sprawdzić, czy na twoim urządzeniu nie ma za dużo zbędnych aplikacji, których nie używasz. Jeśli masz takie na swoim urządzeniu i wiesz, że nie będą ci potrzebne w najbliższym czasie, odinstaluj je.

Wyłącz bluetooth

Na koniec warto wyłączyć opcję udostępniania bluetooth w pobliżu. To funkcja, która wykrywa pobliskie urządzenia, korzystając ze skanowania bluetooth. Kiedy jest włączona, telefon będzie w stanie łączyć się ze sprzętem dookoła. Aby wyłączyć tę opcję na telefonie z Androidem, przejdź do Ustawień, a następnie na dole menu znajdź zakładkę Google. Wybierz opcję Urządzenia i udostępnianie, a w dalszej kolejności Udostępnianie w pobliżu. W tym miejscu przsuń suwak opcji Widoczność urządzenia na pozycję wyłączoną.

telefonsmartfonbateria

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (56)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.