Zostań pilotem profesjonalnego quadrocoptera! [wideo]

Jeśli kiedykolwiek mieliście ochotę polatać jedną z takich maszyn, Wasze marzenie może się spełnić. Do sprzedaży w Polsce trafił AR.Drone, który nie tylko rewelacyjnie lata, ale również korzysta z rzeczywistości rozszerzonej! Jacyś chętni na powietrzną bitwę quadrocopterów?

Zostań pilotem profesjonalnego quadrocoptera! [wideo]
Grzegorz Nowak

26.05.2011 | aktual.: 11.03.2022 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli kiedykolwiek mieliście ochotę polatać jedną z takich maszyn, Wasze marzenie może się spełnić. Do sprzedaży w Polsce trafił AR.Drone, który nie tylko rewelacyjnie lata, ale również korzysta z rzeczywistości rozszerzonej! Jacyś chętni na powietrzną bitwę quadrocopterów?

Na Gadżetomanii wielokrotnie pokazywaliśmy, co potrafią najnowsze quadrocoptery. Te ciekawe latające maszynki to wdzięczny obiekt dla badań inżynierów i naukowców – dzięki nim niektóre ważą zaledwie 20 gramów albo latają niczym eskadra myśliwców. Teraz miłośnicy latających gadżetów mogą kupić sobie jeden z takich quadrocopterów.

Sterowanie na iPhone'ie
Sterowanie na iPhone'ie

AR.Drone to jeden z najciekawszych obecnie dostępnych w sprzedaży latających robotów. Można nim sterować za pomocą prostej, darmowej aplikacji na iPhone'a, iPada lub iPoda Touch. Dzięki temu produkt firmy Parrot oferuje niebanalną rozrywkę, wykorzystując najpopularniejsze gadżety.

Quadrocopter został zbudowany z włókien węglowych i wytrzymałego plastiku, który zapewnia dużą odporność na uszkodzenia. Nad AR.Dronem sprawuje kontrolę komputer z procesorem ARM 468 MHz, 128 MB pamięci RAM, połączeniem WiFi, portem USB i systemem Linux. Quadrocopter wyposażony jest w dwie kamery, które przesyłają obraz na żywo do kontrolera i pomagają w stabilizacji lotu. Cztery silniczki pozwalają na stabilny lot i precyzyjne manewrowanie, a w pełni naładowana bateria wystarcza na 12 minut lotu.

Pojedynek dronów
Pojedynek dronów

Warte wspomnienia jest oprogramowanie quadrocoptera korzystające z rzeczywistości rozszerzonej. Podstawową aplikacją jest AR.Free Flight, która umożliwia sterowanie Dronem za pomocą wirtualnych przycisków i akcelerometru iPhone'a . Można wybrać jeden z dwóch trybów pilotowania – podstawowy lub zaawansowany. Z kolei AR.Pursuit i AR.FlyingAce pozwalają na rozgrywanie powietrznych bitew z innymi AR.Drone'ami.

Dostępne są również aplikacje na Androida stworzone przez fanów, jednak nie działają na wszystkich urządzeniach z tym systemem. Niedługo mają się też pojawić oryginalne aplikacje przeportowane na nową platformę. Wszystkie znajdziecie w Android Markecie.

Przednia kamera
Przednia kamera

Wokół produktu firmy Parrot wytworzyła się tętniąca życiem społeczność. Skupia ona nie tylko zadowolonych użytkowników quadrokoptera, ale również wszelkiej maści programistów i konstruktorów, ponieważ oprogramowanie zostało wydane w formie SDK. Dzięki temu powstają nowe aplikacje, które rozszerzają i tak już spore możliwości robota.

Quadrocopter AR.Drone możecie kupić za niecałe 1300 (w trzech wersjach kolorystycznych). Na poniższych filmach możecie zobaczyć robota w akcji.

AR.Drone Unboxing & Preparing

AR.Drone Outdoor Flight

AR.Drone Tutorials #01 : Indoor Flight Instructions

Źródło: drony.net

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (10)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.