Bosch GML 50: pierwsze na świecie radio budowlane ze zintegrowanym subwooferem

Plac budowy czy nawet miejsce poważniejszego remontu to nienajlepsze miejsce dla elektroniki. Jest jednak odtwarzacz muzyki, któremu niestraszny nawet upadek z 3 metrów na beton. Co jeszcze przetrwa radio Bosch GML 50?

Przygotowane na pogodę, wstrząsy i uderzenia

Zagrożeń na miejscu budowy nie brakuje: od drobnego pyłu przez opady deszczu, aż po możliwość upadku urządzenia na ziemię bądź przygniecenia ciężkim sprzętem. Nikogo nie dziwi więc rynkowa dostępność wzmocnionych zegarków czy smartfonów. Nie zabrakło także radia z odtwarzaczem muzyki, wyprodukowanego przez markę Bosch.

Otrzymał on formę niebiesko szarej kostki, otoczonej ze wszystkich stron amortyzowaną ramą z aluminium. Całość ma wymiary 352 × 352 × 342 mm, a dzięki szczelnej i wytrzymałej konstrukcji radzi sobie z deszczem, pyłem oraz upadkami z wysokości do 3 metrów włącznie.

Tam gdzie podłączenie zasilania sieciowego jest niemożliwe, radio może pracować także na typowych akumulatorach litowo-jonowych Bosch 14,4 lub 18 V. Co więcej, w razie potrzeby jest dla nich także ładowarką. Dzięki dwóm wbudowanym gniazdom wtykowym sprawdzi się ponadto jako typowy przedłużacz dla dowolnych urządzeń pracujących na napięciu 230 V.

Nie tylko radio, czyli różne źródła sygnału

Odtwarzacz korzysta ze wzmacniacza o mocy 50 W, pięciu głośników skierowanych w górę oraz subwoofera w dolnej części obudowy. Ich równomierne i symetryczne rozmieszczenie zapewnia przestrzenny dźwięk niezależnie od położenia urządzenia. Komfort obsługi podnosi dołączony pilot, jasno podświetlony wyświetlacz i przyciski sterowania.

Bosch GML 50 może odtwarzać stacje radiowe w zakresie AM 531–1602 kHz oraz FM 87,5–108 MHz, a wbudowana pamięć pozwala na zapis do 30 stacji. Równie dobrze sprawdzi się jako odtwarzacz bądź dodatkowy głośnik – pliki muzyczne odczyta przez wbudowane złącze USB, a sygnał audio może zostać podłączony do gniazda audio jack. Nie zabrakło także czytnika kart SD.

Prawdziwe heavy duty

Trudno wyobrazić sobie sytuację w której wytrzymałość radia Boscha okazałaby się niewystarczająca. Nie łatwiej także o źródło sygnału, którego nie zdołałby odtworzyć. Owszem – nie zaoferuje napędu optycznego, jednak w czasach powszechnego korzystania z plików mp3 jego obecność nie miałaby większego sensu.

Trafioną decyzją producenta jest również montaż ładowarki akumulatorów, popularnych w elektronarzędziach Boscha. Radiodtwarzacz stał się w ten sposób – poza multimedialnym centrum i przedłużaczem – kolejnym użytecznym narzędziem pracy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Polski rynek:

Zewnętrzny dysk SSD Adata SE730: militarne normy odporności i efektowny wygląd MEE Audio X6 Plus i X7: wodoodporne sportowe słuchawki bluetooth Gigabyte GeForce GTX 1060 Aorus Xtreme Edition 6G 9Gbps: maksymalnie podkręcony Pascal Archos Drone: lekki dron dla początkujących w atrakcyjnej cenie iRobot Roomba 980: autonomiczny odkurzacz z funkcją mapowania pomieszczeń Telewizory Samsung QLED z darmową telewizją internetową Robot planetarny do 600 zł - propozycje Corsair prezentuje modularną mysz. Dopasujesz ją do własnej dłoni Transcend MTS810: budżetowy dysk SSD z pamięciami 3D NAND Sposób na komary. Jak bronić się przed tymi owadami? AsusPro B9440: elegancki i wytrzymały ultrabook dla biznesu Depilatory do 200 zł. Niedrogie i pomysłowe