Wielofunkcyjne roboty kuchenne - czy warto? Ceny, opinie, producenci

Wielofunkcyjne roboty kuchenne to praktyczne rozwiązanie dla osób, które lubią gotować i szukają sposobu na usprawnienie przygotowywania posiłków, które wymagają dużego nakładu pracy. Sprawdzą się w przypadku przygotowywania ciasta, zup, koktajli i wielu bardziej złożonych dań.

Wielofunkcyjne roboty kuchenne - jaki wybrać?
Wielofunkcyjne roboty kuchenne - jaki wybrać?
Źródło zdjęć: © Materiały Prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak

Wielofunkcyjne roboty kuchenne to rozwiązanie, które sprawdzi się kiedy nie chcemy trzymać w domu wielu różnych drobnych sprzętów AGD, a jednocześnie szukają sprzętu, który da największe możliwości. Do najczęstszych funkcji robotów kuchennych należą:

  • Mieszanie,
  • Siekanie,
  • Ubijanie,
  • Ugniatanie,
  • Mielenie, np. mięsa czy zbóż.

Wiele robotów dostępnych na rynku wyposażona jest również w np. tarkę do frytek czy blender kielichowy. Najważniejsze podczas wyboru wielofunkcyjnego robota kuchennego to dopasowanie funkcji do naszych oczekiwań i potrzeb. Z popularnych funkcji można wymienić również:

  • Tryb pulsacyjny,
  • Funkcję turbo,
  • Wagę,
  • Podtrzymywanie ciepła.
Wielofunkcyjny robot kuchenny Bosch MUM wraz z nakładkami
Wielofunkcyjny robot kuchenny Bosch MUM wraz z nakładkami© Materiały prasowe

Wielofunkcyjne roboty kuchenne – najważniejsze parametry

Poza trybami pracy i możliwościami robota kuchennego, na jego jakość i użyteczność wpływają również podstawowe parametry techniczne:

  • Moc – większa moc wpłynie przede wszystkim na to, jak długo może pracować robot na pełnej mocy zanim przegrzeje się silnik oraz jakość i szybkość wykonywanych przez robota czynności; mniejszym modelom wystarczy do 1000 W, ale większe roboty kuchenne powinny oferować moc od 1200-1500 W.
  • Ilość obrotów – większość modeli rozpędza się do ok. 300 obrotów/min, przy czym w niektórych modelach można spotkać się z wartością nawet kilkunastu tysięcy obrotów/min; najlepiej jednak jeśli prędkość jest regulowana, dzięki czemu możemy dopasować ją do wykonywanej czynności.
  • Materiał wykonania – jest bardzo ważny, ponieważ plastikowe elementy robota mogą znacznie szybciej ulec zniszczeniu niż te wykonane ze stali nierdzewnej lub stali szlachetnej INOX; oczywiście część elementów musi być wykonana z plastiku, ale warto wtedy zwrócić uwagę na ich jakość.

Wielofunkcyjne roboty kuchenne – ceny

Ceny wielofunkcyjnych robotów kuchennych zwykle wahają się w okolicy od 300 do nawet 4000 zł. Różnice wynikają zarówno z marki, jak również z funkcjonalności tego typu urządzeń. Nie bez znaczenia są też parametry techniczne urządzenia oraz jakość wykonania. Aby nie przepłacić, warto wybrać robot kuchenny, który będzie oferował tylko te funkcje, których potrzebujemy.

Wielofunkcyjny robot kuchenny
Wielofunkcyjny robot kuchenny© Materiały prasowe

Wielofunkcyjne roboty kuchenne – marki

Bo najpopularniejszych robotów kuchennych warto zaliczyć modele oferowane przez Bosch, Clatronic, Philips, MPM i Kenwood. Dużą popularnością cieszą się modele Hoffen dostępne w sieci sklepów Biedronka oraz Silvercrest ze sklepów Lidl. Każda z tych marek ma swoich zwolenników i przeciwników. Kenwood i Bosch oferują dobrej jakości roboty kuchenne, ale są one stosunkowo drogie. Ich plusem jest możliwość łatwego dokupienia interesujących nas przystawek, które dodatkowo rozbudują funkcjonalność robota, np. o maszynkę do mielenia mięsa.

Domowy makaron z trzema sosami. Szybki obiad

Wielofunkcyjne roboty kuchenne – czy warto?

Większość osób ceni sobie oszczędność czasu, jaką zapewniają roboty kuchenne oraz miejsce, które udaje się zaoszczędzić z racji posiadania tylko jednego "małego" AGD, które radzi sobie z wieloma zadaniami w kuchni. Cenią go także osoby gotujące dla dużej ilości osób, ponieważ robot kuchenny część rzeczy może wykonać niemal nas nie angażując. Dzięki temu jesteśmy w stanie przygotować szybciej duże posiłki. Jednak, jeżeli pieczemy sporadycznie a gotujemy niewiele, robot kuchenny może być dla nas niepotrzebnym wydatkiem. Warto się zastanowić przede wszystkim do czego będziemy go używać, zanim zdecydujemy się na zakup sprzętu, który nie należy do najtańszych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.