Acer Aspire U27 i Aspire Z24: komputery AiO z procesorami Intel Kaby Lake

Segment desktopów AiO wciąż ma się świetnie, co potwierdzają nowe modele Acera. 23,8- i 27-calowe komputery wyposażono w najnowsze procesory Intela, mnóstwo RAMu i wydajne dyski SSD. Czym jeszcze mają się wyróżniać?

Acer Aspire U27 i Aspire Z24: komputery AiO z procesorami Intel Kaby Lake
Jarosław Balcerzak

Sporo złącz i wysokiej klasy matryce

Wśród premierowych urządzeń zaprezentowanych podczas konferencji Next@Acer nie zabrakło także komputerów AiO. Producent przygotował dwa modele różniące się od siebie przekątną ekranu oraz wyposażeniem. Cechą wspólną jest design o smukłym profilu, białym kolorze obudowy oraz metalową podstawą w kształcie litery V.

Nachylenie dotykowego ekranu w obu modelach można regulować w zakresie od -5 do 20˚, z kolei uporządkowanie kabli ułatwia specjalny skórzany uchwyt. Wewnątrz premierowych komputerów znalazły się procesory Intela 7. generacji, a na komplet złącz składają się: USB-C 3.1, trzy USB 3.0, HDMI, RJ45 oraz wyjście audio jack.

Ekran dysponuje technologią Acer ExaColor, zapewniającą korektę barw i kontrastu, BlueLightShield ograniczającą emisję niebieskiego śwatła oraz Flickerless, eliminującą migotanie panelu. Najwyższą jakość dźwięku ma z kolei gwarantować system Dolby Audio Premium.

Acer Aspire Z24
Acer Aspire Z24

Smukłe obudowy, FullHD i 32 GB RAMu

Mniejszy i tańszy Aspire Z24 mieści się w obudowie o grubości 11 mm i poza procesorem Kaby Lake otrzyma do 32 GB pamięci RAM DDR4 2400 MHz. Ekran o przekątnej 23,8” wyświetli rozdzielczość FullHD, a wśród podzespołów nie zabrakło napędu optycznego. Opcjonalnie będzie mógł również wykorzystać pamięć Intel Optane Memory oraz kartę graficzną GeForce 940MX.

Topowy Aspire U27 trafił do obudowy o grubości 12 mm, dysponuje procesorami Intela Core i7 i maksymalnie 32 GB pamięci DDR4 2400 MHz. Jego ekran ma przekątną 27” i również wyświetli rozdzielczość FullHD. Dźwięk odtwarza para stereofonicznych głośników oraz subwoofer, a za chłodzenie odpowiada w pełni pasywny, autorski system LiquidLoop.

Na jego specyfikację składa się ponadto dwukzakresowe WiFi, wbudowana kamera 1 MP z IR zgodna z Windows Hello, a także opcjonalna pamięć Intel Optane Memory. Komputer otrzymał także certyfikat Skype for Business, co potwierdza wzorową jakość dźwięku podczas wideokonferencji. Napędu optycznego niestety zabrakło.

Acer Aspire U27
Acer Aspire U27

Wielozadaniowy pecet w kompaktowej obudowie

Komputery AiO coraz częściej zastępują typowe desktopy, w każdej kolejnej generacji dysponując coraz wydajniejszymi podzespołami. Nie inaczej może być w przypadku nowych urządzeń w serii Aspire – nowoczesnych, wydajnych i komfortowych w użytkowaniu. Na ich rzecz przemawiają także niewielkie gabaryty, na które na każdym biurku znajdzie się miejsce.

Klasyczne desktopy bronią się już wyłącznie relacją wydajności do ceny, jednak nie mają szans właśnie w kwestii swoich (i podłączonego monitora) uciążliwych rozmiarów. Nowości Acera stanowią więc nie tylko interesujące stacje robocze dla biznesu, ale i domowe centrum multimedialne. Ich wydajność zniechęcić może wyłącznie graczy i część profesjonalistów.

Polską premierę obu modeli wyznaczono jeszcze na maj, a oficjalne ceny dopiero zostaną ujawnione. Wiadomo już jednak ile zapłacą za nie Amerykanie: od 899 dol. za Aspire Z24 oraz od 1099 dol. za U27.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.