NTT Game W L40: ultrapanoramiczny komputer AiO z GeForcem GTX 1070
Komputery typu AiO kojarzą się z multimedialnymi urządzeniami o ograniczonej mocy. Od tej reguły są jednak wyjątki, a świetnym przykładem jest high-endowa nowość od NTT. Jak szybki jest dedykowany do gier W L40?
AiO do gier to wciąż rzadkość
Komputery zintegrowane w obudowach monitorów zdążyły już sobie zaskarbić sympatię wielu zwolenników kompaktowych rozwiązań. Oferują one wydajność porównywalną z laptopami, jednak wyświetlaną na znacznie większym ekranie. Oba te rozwiązania łączy natomiast jedno: w najnowszych grach nie uzyskamy płynności w najwyższych ustawieniach najnowszych gier.
NTT Game W L40 udowadnia, że nie musi tak być i przekonuje do tego najnowszymi technologiami wprost od Intela i NVidii. Rezultat prezentuje się niezwykle interesująco, a jego potencjał pozwoli cieszyć się płynną rozgrywką w każdej grze obecnej dziś na rynku. Patrząc na specyfikację naprawdę ciężko posądzić producenta o wydajnościowe kompromisy.
Desktop w obudowie AiO
Podzespoły osadzono w obudowie ultrapanoramicznego, zakrzywionego monitora 34” w formacie 21:9. Natywna rozdzielczość wynosi 3440 × 1440 pikseli, a częstotliwość odświeżania 60 Hz. W razie potrzeby obraz możemy wyświetlić także na podzielonym ekranie, zyskując np. dwa pulpity robocze i ciekawą alternatywę dla oddzielnych monitorów.
Wydajność zapewnia 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7-6700 (8 MB cache i taktowanie do 4 GHz), 16 GB pamięci RAM DDR4 2133 MHz, a także desktopowa wersja GeForce GTX 1070 8 GB. Całość osadzono na płycie mini-ITX opartej na chipsecie B150. Błyskawiczny zapis i odczyt danych zapewnia dysk SSD 250 GB, a przechowanie tych mniej wymagających – HDD 1 TB 7200 rpm.
W celu uniknięcia zakłóceń obrazu pod obciążeniem zastosowano jeden zasilacz 450 W w klasie 80 plus gold jako źródło energii dla podzespołów, a drugi 90 W wyłącznie dla monitora. System operacyjny to klasycznie już Windows 10 Home. Ilości złącz do rekordu daleko: znajdziemy tu pojedyncze: USB 2.0, USB 3.0, wejście i wyjście audio jack oraz czytnik kart SD.
Warto także odnotować obecność odłączanej kamery 720p i trójdrożnych głośników stereofonicznych. Komputer osadzono na stabilnej nodze z możliwością regulacji kąta nachylenia ekranu. Jeśli jednak zdecydujemy się go zawiesić na ścianie, sprawdzi się każdy uchwyt w standardzie VESA 100 × 100.
Dotkliwie zaporowa cena
NTT z powodzeniem pokazało potencjał platformy AiO, a jego Game W L40 jest pełnoprawnym komputerem gamingowym. Wprawdzie najbardziej wymagające produkcje uruchomione w natywnej rozdzielczości mogą w przyszłości odczuć problemy, jednak dzisiaj ta konfiguracja przewyższa wiele wydajnych desktopów.
Unikalna konstrukcja i bezkompromisowa wydajność mają jednak swoją cenę – komputer wyceniono na 13999 zł. W porównaniu z klasycznymi pecetami jest to więc naprawdę dużo, jednak dopóki tego typu konfiguracje są rzadkością, na niższą cenę nie warto liczyć. NTT Game W L40 jest już dostępny w sprzedaży.