AIAIAI TMA-2: słuchawki idealnie dopasowane do muzyki ze Spotify

AIAIAI TMA-2: słuchawki idealnie dopasowane do muzyki ze Spotify

AIAIAI TMA-2: słuchawki idealnie dopasowane do muzyki ze Spotify
Jarosław Balcerzak
08.02.2017 07:32, aktualizacja: 10.03.2022 08:37

Skonstruowanie idealnych dla siebie modularnych słuchawek właśnie stało się prostsze. Pomoże w tym funkcja tworzenia ich na podstawie preferowanej przez użytkownika muzyki. Jak działa TMA-2 Discovery Tool?

Ogromna liczba możliwych konfiguracji

Marka AIAIAI od lat produkuje sprzęt audio dla wymagających entuzjastów muzyki. Mieści się w duńskiej Kopenhadze i już w kwietniu 2015 roku wprowadziła do sprzedaży swój flagowy model słuchawek: modularne TMA-2. Składają się one z indywidualnie dobieranych pałąków, kopułek, padów i przewodów o różnych właściwościach.

LIczba modeli poszczególnych elementów słuchawek jest nieustannie rozbudowywana, oferując obecnie cztery pałąki o różnych rozmiarach i wadze, cztery kopułki, a w nich konstrukcje o różnej charakterystyce brzmienia, siedem padów z kilku odmiennych materiałów, a także aż dziewięć przewodów. Wszystkie części są niezwykle proste w montażu i zachowują możliwość ewentualnej wymiany.

Obraz

Indywidualne dopasowanie brzmienia

Tego roku AIAIAI postanowiła ułatwić zadanie mniej zorientowanym entuzjastom muzyki i specjalnie dla nich uruchomiła narzędzie o nazwie Discovery Tool. Wykorzystuje ono jedną z funkcjonalności Spotifya, Discover Weekly i dzięki analizie zebranych przez nią danych dobiera słuchawki idealnie pasujące do charakterystyki ulubionej muzyki użytkownika.

Informacje są przetwarzane przez Moodagenta, twórcę znanego oprogramowania i analityka danych związanych z muzyką. W procesie doboru słuchawek uwzględniane są m.in. gatunki i dynamika utworów na playlistach. Zaproponowana konfiguracja modelu TMA-2 nie jest oczywiście finalna – użytkownik utrzymuje możliwość zamiany dowolnej części.

Obraz

Technologicznie zaawansowany asystent zakupów

Zarówno modularne słuchawki AIAIAI, jak i Discover Weekly są już dostępne od niespełna dwóch lat. Dopiero jednak teraz rozpoczęła się ich współpraca, która mniej zorientowanym użytkownikom może przynieść naprawdę spore ułatwienie w doborze urządzeń audio. Nie zastępujące porady specjalisty, lecz często przewyższające próby dostosowania sprzętu samodzielnie.

Na korzyść duńskiego producenta działa również świetny odbiór jego produktu – modularne słuchawki TMA-2 doczekały się wielu pozytywnych recenzji i pozostają naprawdę dobrym wyborem nie tylko dla regularnych użytkowników Spotifya. Ich ceny mieszczą się w zakresie od 145 do 260 euro, a zamówienia są przyjmowane przez m.in. konfigurator na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)