Asus ROG GT51 i G20CB: przetaktowany Intel i7 i nawet dwie karty GeForce Titan X w SLI

W ofercie Asusa na targach IFA 2016 nie zabrakło propozycji dla wymagających graczy. Uwagę szczególnie zwracały dwie: ekstremalnie wydajna i zaskakująco kompaktowa. Jaką wydajność mają do zaoferowania?

Asus ROG GT51 i G20CB: przetaktowany Intel i7 i nawet dwie karty GeForce Titan X w SLI
Jarosław Balcerzak

High-end mocno oświetlony LEDami

Obudowy premierowych desktopów fanom marki mogą się wydać znajome, gdyż wcześniej gościły już procesory Intela 4. generacji oraz karty GeForce poprzedniej serii. W Berlinie zaprezentowano ich odświeżone konfiguracje, a te zapowiadają bezkompromisowy gaming nawet w 4K.

Obie linie produktowe rozszerzyły swoje możliwości o najnowsze karty Nvidii oparte na architekturze Pascal. Ponadto wspólną cechą obu desktopów jest obfite oświetlenie diodami LED – w przypadku modelu G20 wyłącznie na zewnątrz, a w GT51 nawet na płycie głównej komputera. Barwę oświetlenia użytkownik może w każdej chwili zmienić na dowolny spośród 8 mln kolorów.

Asus ROG G20
Asus ROG G20

Skylake i Pascal jako gwaranci osiągów

Seria GT51 jest flagową w ofercie ROG Gaming i jako taka została wyposażona w najwydajniejsze z możliwych podzespołów. Agresywnie i ekscentrycznie zaprojektowana obudowa została wyposażona w procesor Intel i7-6700K, przetaktowany przez Asusa do 4.6 GHz. Rozmiar pamięci RAM typu DDR4 (2400 / 2800 MHz) jest zależny od konfiguracji i wynosi od 16 do 64 GB.

Wśród kart graficznych znalazła się sama czołówka od Nvidii, w tym GTX 1070 8 GB, GTX 1080 8 GB oraz Titan X 12 GB. W zależności od wybranej konfiguracji, każdy z tych modeli może trafić do GT51 podwójnie, połączony w SLI. Wśród dysków znajdziemy HDD do 3 TB oraz SSD do 512 GB każdy. Uwagę zwraca także wodne chłodzenie procesora, dedykowany przycisk do OC i gniazdo USB typu C na froncie obudowy.

Asus ROG G51
Asus ROG G51

Seria G20CB jest najwydajniejszą w najbardziej kompaktowej linii Asus ROG. Obudowa ma zaledwie 9.5-litrów objętości, wymiary 104 x 340 x 358mm, a gotowy komputer waży maksymalnie 6.38 kg. W niewielkich gabarytach zmieszczono procesory i5-6400 3.3 GHz oraz i7-6700 4.0 GHz.

Pamięć RAM DDR4 2133 MHz może mieć rozmiar od 4 do 32 GB, a wśród kart graficznych wybieramy spośród m.in. GeForce 1070 8 GB oraz 1080 8 GB. Dyski twarde mają identyczny zakres rozmiarów co w przypadku GT51. Ciekawostką jest sposób zasilania: dwoma oddzielnymi zasilaczami, 230 i 180 W.

Asus ROG G20
Asus ROG G20

Desktopy dla najbardziej wymagających

Oba z zaprezentowanych modeli komputerów powinny znaleźć swoich usatysfakcjonowanych odbiorców. GT51 z pewnością trafi do użytkowników poszukujących bezkompromisowej wydajności w VR i grach w 4K. Część z nich nie czuje się bowiem technicznie na siłach aby samodzielnie sprzęt podkręcić, a część po prostu zechce uniknąć związanego z tym ryzyka.

Z kolei G20 przekona miłośników kompaktowego designu i oszczędności miejsca, a takich użytkowników również nie brakuje, co udowadnia m.in. ogromny sukces sprzedażowy laptopów do gier i innych małogabarytowych komputerów typu desktop.

Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość gdyż nowe modele Asusa dopiero zaczęły się pojawiać na rynku. Ceny pojedynczych modeli są już znane, kolejne zostaną ogłoszone wkrótce. Model GT51 z i7-6700K, 64 GB RAM, dyskiem HDD 1 TB i dwoma GTX 1080 w SLI wyceniono na 4999 dol., z kolei G20CB z i7-6700, 16 GB RAM, dyskiem HDD 1 TB i GTX 1070 kosztuje 1599 dol.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.