Benq ZOWIE XL2735: flagowy monitor z serii dedykowanej esportowi

XL2735 jest topowym modelem serii, wyposażonym we wszystkie zaawansowane technologie wyświetlania obrazu. Jego możliwości mają gwarantować bezkompromisową jakość rozgrywki. Czy cel udało się osiągnąć?

Benq ZOWIE XL2735: flagowy monitor z serii dedykowanej esportowi
Jarosław Balcerzak

05.10.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:16

Topowy model serii XL

Niedawno opisywałem 24” monitor z esportowej serii Benq, model XL2430. Jego możliwości pozwalały na uzyskanie szczegółowego i wyraźnego obrazu w każdym z gatunków gier. Tym razem pora na produkt jeszcze bardziej zaawansowany, demonstrujący pełnię możliwości producenta i skierowany dla najbardziej zagorzałych entuzjastów komputerowej rozgrywki.

Stylistyka jest zgodna z resztą modeli serii, a więc dominuje prosta forma o pozbawionym ekscentryzmów wyglądzie. Uwagę zwracają jedynie boczne osłony o regulowanym odchyleniu - mają ułatwić skupienie się na ekranie. Wąskie ramki również i w tym modelu wykończono matowym odcieniem czerni, aby nie odbijały niepotrzebnie zawartości ekranu.

Obraz

Matryca 1440p o błyskawicznym czasie reakcji

Monitor o wymiarach 55.9 × 63.3 × 22.6 cm wyposażono w regulację wysokości w zakresie 14 cm, nachylenia ekranu od -5° do 20°, a także PIVOT. W razie potrzeby zawiesimy go także na uchwycie zgodnym z VESA (100 × 100). Ilość złącz przewidziano na każdą konfigurację, są to DVI-DL, DisplayPort 1.2, dwa HDMI, złącze słuchawkowe i mikrofonowe jack, a także cztery USB 2.0.

27” matryca TN w formacie 16:9 pracuje w rozdzielczości 2560 × 1440, z częstotliwością odświeżania 76 Hz (DVI-DL lub HDMI 1.4) lub 144 Hz (DisplayPort 1.2a lub HDMI 2.0). Kontrast typowy wynosi 1000:1, dynamiczny 12 mln:1, podczas gdy czas reakcji skrócono do 1 ms (GtG). Jasność osiąga dość standardowe 250 cd/m2 i nieco przez to odstaje od reszty parametrów.

Obraz

Zmęczenie wzroku ogranicza zastosowana również i w tym modelu technologia Low Blue Light, redukująca emisję niebieskiej składowej widma światła białego. Wyeliminowano jednocześnie migotanie ekranu (flicker free) i zaimplementowano technologię korekcji czarnego koloru, pozwalającą dostrzec najdrobniejsze szczegóły nawet w najciemniejszych fragmentach obrazu.

Zastrzeżona dla tego modelu jest technologia DyAc, zapewniająca idealną ostrość nawet najszybciej poruszających się obiektów w grze. Z rozwiązań znanych z prostszych modeli zachowano natomiast przełącznik S Switch do szybkiej zmiany profilu wyświetlania, a także fabrycznie skonfigurowane zestawy ustawień, dedykowane różnym gatunkom gier.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Wszystko co najlepsze w serii Zowie XL

Prezentując XL2735 Benq chciał pokazać jak zaawansowany i nowoczesny może być monitor do ekstremalnej rozgrywki i cel osiągnął. Nowy Zowie prezentuje się świetnie, a jego możliwości zapewniają wszystko co producent osiągnął w zakresie technologii wyświetlania. W swojej kategorii jest więc pełnoprawnym, flagowym produktem dla najbardziej wymagających graczy.

Jedynej krytyki może się spodziewać ze strony użytkowników gotowych poświęcić wartość dynamicznego kontrastu w imię lepszego odwzorowania barw na panelach IPS. Innymi słowy jest dokładnie tym, czym ma być: wyczynowym monitorem dla graczy, a nie grafików. Zowie XL2735 jest już dostępny w sprzedaży, w cenie 3349 zł.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.