ASUS ROG GT51CA: flagowy desktop do gier z GeForcem Titan X w SLI

Do sprzedaży trafił właśnie niezwykle wydajny desktop Asusa. Wewnątrz znalazło się miejsce wyłącznie dla najwydajniejszych podzespołów na rynku. Jak szybki jest komputer do high-endowego gamingu w 4K?

ASUS ROG GT51CA: flagowy desktop do gier z GeForcem Titan X w SLI
Jarosław Balcerzak

15.11.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:04

Agresywny design i mnóstwo LED-ów

Serię GT51 Asus prezentował na tegorocznych targach IFA jako topowe desktopy o imponującej specyfikacji. Wyczynowe podzespoły umieszczono w obudowie o ekstrawaganckim designie, gabarytach 58.4 × 58.7 × 26.2 mm i wadze sięgającej nawet 27 kg. Cechą charakterystyczną jest bez wątpienia frontowy wlot powietrza o kształcie stylizowanym na turbinę.

Oświetlają ją programowalne diody LED RGB w jednym z 8 mln kolorów. Nie zabrakło ich także pod frontowym logo Asus, dwóch paskach bocznych, płycie głównej z ROG Aura oraz chłodzeniu procesora cieczą. Większą łunę światła wytwarzają chyba wyłącznie Aegisy autorstwa MSI. Producent zadbał także o boczne okno, jednak dość niewielkie i obecne wyłącznie na lewej stronie.

Złącza na przednim panelu zajmują całą jego szerokość: znajduje się tu USB-C 3.1, USB-A 3.1, dwa USB 3.0 oraz oba jacki audio. Gniazda na płycie głównej wystarczą na każdą ilość peryferiów, a są to kolejno: sześć USB 3.0, dwa USB 2.0, pojedynczy PS/2, gigabitowy LAN, pięć wyjść audio karty dźwiękowej oraz wyjście optyczne.

Obraz

Fabryczne OC procesora i pamięci

Pomimo licznych wariantów konfiguracji seria GT51 wykazuje kilka cech wspólnych. Jedną z nich jest procesor Intel Core i7-6700K, fabrycznie podkręcony do 4.6 GHz. Aby uruchomić tryb OC, wystarczy użyć dedykowanego przycisku na froncie obudowy. Wszystkie modele wyposażono także w system operacyjny Windows 10 Home Premium.

Wybieramy wśród ogromnej liczby podzespołów, w których topowe są: dwie karty graficzne GeForce GTX Titan X w SLI, nawet 64 GB pamięci DDR4 2800 MHz, dwa dyski Samsung SM951 512 GB M.2 PCIe SSD w RAID 0 oraz talerzowy 3 TB SATA3 7200RPM. O dostateczną ilość energii dba zasilacz z certyfikatem 80 Plus, o mocy do 700W.

Każdy z komputerów dysponuje kartą dźwiękową ESS HiFi Audio 7.1 oraz wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym ESS Sabre. Opcjonalnie możemy otrzymać również kartę WiFi w standardzie 802.11ac x2, Bluetooth 4.1 oraz NFC.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Wydajny i kosztowny sprzęt do gier w UltraHD

Wydajność serii GT51 producent potwierdził, testując model z dwiema kartami GTX 1080 w grze Doom. W najwyższych detalach i rozdzielczości 4K udało się uzyskać imponujące 66 kl/s, a należy pamiętać że nie użyto najmocniejszego z modeli w nowej serii. Możliwości ekstremalnych komputerów Asusa zdecydowanie warto więc polecić także do rozgrywki multimonitorowej oraz VR.

Ceny wszystkich modeli poznamy już wkrótce – póki co do sprzedaży w USA trafił wyłącznie wariant z dwoma GeForce’ami GTX 1080, 64 GB RAM oraz dyskami SSD o łącznej pojemności 1 TB. Cena 4999 dol. do najniższych nie należy, choć największych entuzjastów z pewnością nie zrazi. Seria ROG nie od dziś celuje w bezprecedensową wydajność zamiast budżetowych kompromisów.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.