In Win 805 Infinity: efektowna obudowa z LED‑owym efektem głębi

Znany z nietypowych rozwiązań producent ponownie przypomina o swoich możliwościach. Nowa obudowa 805i wyróżnia się unikalnym wzornictwem i wysokiej klasy materiałami. Jakie możliwości montażowe zapewnia?

In Win 805 Infinity: efektowna obudowa z LED-owym efektem głębi
Jarosław Balcerzak

Przełamać schematy

Oryginalną obudowę In Win zademonstrował podczas tegorocznych targów CES. Stworzona jako pojedynczy egzemplarz zaskakiwała unikalnym pomysłem na oświetlenie i wyróżniała się wśród wielu podobnych do siebie produktów konkurencji. Odzew społeczności był jednak na tyle duży, że In Win zdecydował o regularnej produkcji świetnie przyjętego modelu.

Wykonywana wyłącznie w czarnym kolorze obudowa swoją unikalność w największej mierze zawdzięcza pomysłowemu wykorzystaniu diod LED RGB oraz lustra. Udało się w ten sposób uzyskać intrygujący efekt głębi, wraz z aluminiową górą i front panelem, a także przestronnymi oknami z 3 mm hartowanego szkła nadający obudowie prestiżowego wyglądu.

Obraz

Wsparcie dla długich GPU

In Win 805i ma wymiary 476mm x 221mm x 472.5mm i waży 8.22 kg, a więc jest dość wąska i nieco niższa od typowych konstrukcji. Z kolei waga mieści się w standardzie tej klasy wykonania i materiałów. Front panel nie rozczarowuje: poza gniazdem USB 3.0, dwoma USB 2.0, i podwójnymi jackami audio producent zapewnił także pojedynczy USB 3.1 typu C.

Pracę LED-ów w 805i można dostosować za pomocą autorskiego oprogramowania Halo, oferującego paletę RGB i szereg trybów pracy: zwykły, stroboskopowy, oddychający jedno- lub wielobarwny, cykl wszystkich kolorów oraz spersonalizowany. Posiadaczom płyt głównych Asusa z technologią Aura zadanie ułatwiono: oświetlenie będą kontrolować razem z już posiadanym.

Obraz

Obudowa obsługuje płyty główne w formacie mini ITX, micro ATX oraz ATX, karty graficzne o długości do 32 cm oraz wieżowe chłodzenia procesora do wysokości 15.6 cm. Na dyski 2.5” wyznaczono aż cztery miejsca montażowe, a poza nimi można skorzystać z dodatkowej, demontowanej ramki na dwa dyski 2.5” lub 3.5”. Z miejsca na napęd 5.25” producent zrezygnował.

Ilość miejsc montażowych na chłodzenie można uznać za standardową: jeden (zamontowany fabrycznie) wentylator 120 mm znajduje się z tyłu obudowy, kolejne dwa można zainstalować na spodzie i ostatnie dwa (również 140 mm) z przodu. Możliwość montażu chłodzenia cieczą przewidziano w rozmiarach 120 (tył lub przód), 140, 240 lub 280 mm (wyłącznie z przodu).

805 Infinity HALO 2.0 Demonstration | Mid Tower | InWin

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/11]

Ciekawa i warta rozwijania inicjatywa

In Win z właściwą sobie oryginalnością przypomina konkurentom, że w kwestii oświetlenia obudów wciąż jest miejsce na innowacje. Niemała w tym zasługa także członków społeczności, zainteresowanych projektem i wspierającym jego wdrożenie do produkcji – takie inicjatywy skutecznie pomagają na rynku zaistnieć produktom mniej konwencjonalnym.

Szkoda jedynie dalszych losów 805i, która ceną 249.99 dol. sprzedażowych rekordów raczej nie ustanowi. Warto jednak, by zainspirowała innych producentów: tych skłonnych do jej poszerzenia, aby mieściła większe coolery CPU, a także podwyższenia, by umożliwić montaż wentylatorów u góry. Potencjał jest ogromny i potrzebuje wyłącznie jednego: zaangażowania producentów.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.