Drony przemysłowe dla rolnictwa. Szykuje się rewolucja w zarządzaniu gruntami i walce z klęskami żywiołowymi

Firma DJI dąży do umocnienia pozycji wiodącego dostawcy dronów. Ostatnio zapowiedziała dwa nowe drony dla rolników i inicjatywę wspierania osób walczących ze skutkami klęsk żywiołowych.

Dron wykorzystywany w rolnictwie
Dron wykorzystywany w rolnictwie
Źródło zdjęć: © budabar/easyfotostock/Eastnews
Karolina Modzelewska

07.10.2019 | aktual.: 09.03.2022 08:55

Firma DJI zaprezentowała nowy dron – pierwsze na świecie w pełni zintegrowane urządzenie do obrazowania, umożliwiające lepsze zarządzanie gruntami. Drugi produkt to dron Agras T16, który jest dronem opryskowym do aplikacji nawozów i pestycydów.

Wsparcie bezpieczeństwa publicznego

Firma wprowadza również usługi wsparcia dla osób udzielających pierwszej pomocy w przypadku klęsk żywiołowych. DJI współpracuje z wybranymi amerykańskimi partnerami w celu wyposażenia lokalnych i stanowych agencji bezpieczeństwa publicznego w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie.

DJI wspiera już Straż Pożarną w Los Angeles, Menlo Park Fire Protection District, biuro szeryfa hrabstwa Alameda i zespół reagowania bezpieczeństwa publicznego w północnym Teksasie, który składa się z wolontariuszy.

  • Program ten opiera się na rosnącym zaangażowaniu DJI w branżę bezpieczeństwa publicznego, ponieważ ponad 900 organizacji bezpieczeństwa publicznego w Stanach Zjednoczonych, w tym straż pożarna w Los Angeles, wdraża drony DJI w celu ratowania życia - powiedział Romeo Durscher, dyrektor ds. integracji bezpieczeństwa publicznego w DJI.

Sprzęt i oprogramowanie dronów dystrybuowane w ramach programu będą zawierać najbardziej zaawansowane technologie DJI, w tym drony serii DJI Matrice 200 i drony Mavic 2 Enterprise, akcesoria i baterie, potężne kamery wizualne i termiczne, oprogramowanie do zarządzania flotą dronów DJI FlightHub oraz DJI AeroScope.

Ponadto DJI zapewni wsparcie techniczne, usługi naprawcze i siłę roboczą na miejscu, aby pomóc organizacjom bardziej efektywnie i wydajnie wdrażać technologię dronów w razie potrzeby.

Nowe cele, nowe wyzwania

  • W tym roku naszym celem jest oddanie łatwych w użyciu dronów w ręce rolników, agronomów i zarządców gruntów, aby pomóc w zarządzaniu ich ziemią w bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska sposób, jednocześnie upewniając się, że wyposażymy ratowników w dostęp do najlepszych w branży narzędzi i wsparcia potrzebne do szybkiego reagowania i ratowania życia podczas klęsk żywiołowych – powiedział Mario Rebello, wiceprezes i kierownik regionalny DJI.

Drony w polskim rolnictwie

Technologia dronów jest obecna również i w polskim rolnictwie. Wykorzystuje się ją głównie w celu monitorowania stanu upraw, wykrywania potencjalnych zagrożeń, oceny stanu roślinnego, a coraz częściej także do opryskiwania i odstraszania dzikich zwierząt.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.