Drony przemysłowe dla rolnictwa. Szykuje się rewolucja w zarządzaniu gruntami i walce z klęskami żywiołowymi

Dron wykorzystywany w rolnictwie
Dron wykorzystywany w rolnictwie
Źródło zdjęć: © budabar/easyfotostock/Eastnews
Karolina Modzelewska

07.10.2019 10:39, aktual.: 09.03.2022 08:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma DJI dąży do umocnienia pozycji wiodącego dostawcy dronów. Ostatnio zapowiedziała dwa nowe drony dla rolników i inicjatywę wspierania osób walczących ze skutkami klęsk żywiołowych.

Firma DJI zaprezentowała nowy dron – pierwsze na świecie w pełni zintegrowane urządzenie do obrazowania, umożliwiające lepsze zarządzanie gruntami. Drugi produkt to dron Agras T16, który jest dronem opryskowym do aplikacji nawozów i pestycydów.

Wsparcie bezpieczeństwa publicznego

Firma wprowadza również usługi wsparcia dla osób udzielających pierwszej pomocy w przypadku klęsk żywiołowych. DJI współpracuje z wybranymi amerykańskimi partnerami w celu wyposażenia lokalnych i stanowych agencji bezpieczeństwa publicznego w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie.

DJI wspiera już Straż Pożarną w Los Angeles, Menlo Park Fire Protection District, biuro szeryfa hrabstwa Alameda i zespół reagowania bezpieczeństwa publicznego w północnym Teksasie, który składa się z wolontariuszy.

  • Program ten opiera się na rosnącym zaangażowaniu DJI w branżę bezpieczeństwa publicznego, ponieważ ponad 900 organizacji bezpieczeństwa publicznego w Stanach Zjednoczonych, w tym straż pożarna w Los Angeles, wdraża drony DJI w celu ratowania życia - powiedział Romeo Durscher, dyrektor ds. integracji bezpieczeństwa publicznego w DJI.

Sprzęt i oprogramowanie dronów dystrybuowane w ramach programu będą zawierać najbardziej zaawansowane technologie DJI, w tym drony serii DJI Matrice 200 i drony Mavic 2 Enterprise, akcesoria i baterie, potężne kamery wizualne i termiczne, oprogramowanie do zarządzania flotą dronów DJI FlightHub oraz DJI AeroScope.

Ponadto DJI zapewni wsparcie techniczne, usługi naprawcze i siłę roboczą na miejscu, aby pomóc organizacjom bardziej efektywnie i wydajnie wdrażać technologię dronów w razie potrzeby.

Nowe cele, nowe wyzwania

  • W tym roku naszym celem jest oddanie łatwych w użyciu dronów w ręce rolników, agronomów i zarządców gruntów, aby pomóc w zarządzaniu ich ziemią w bardziej wydajny i przyjazny dla środowiska sposób, jednocześnie upewniając się, że wyposażymy ratowników w dostęp do najlepszych w branży narzędzi i wsparcia potrzebne do szybkiego reagowania i ratowania życia podczas klęsk żywiołowych – powiedział Mario Rebello, wiceprezes i kierownik regionalny DJI.

Drony w polskim rolnictwie

Technologia dronów jest obecna również i w polskim rolnictwie. Wykorzystuje się ją głównie w celu monitorowania stanu upraw, wykrywania potencjalnych zagrożeń, oceny stanu roślinnego, a coraz częściej także do opryskiwania i odstraszania dzikich zwierząt.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)