Działająca powietrzna deskorolka z filmu "Powrót do przyszłosći" (wideo)

Młody francuski artysta, Nils Guadagnin, stworzył replikę powietrznej deskorolki z filmu "Powrót do przyszłości". Jej zbudowanie zajęło ponad 2 lata. Jest tylko jeden mały szkopuł. Powietrzna deska działa tylko w połowie...

Działająca powietrzna deskorolka z filmu "Powrót do przyszłosći" (wideo)
Marcin Krzewicki

Młody francuski artysta, Nils Guadagnin, stworzył replikę powietrznej deskorolki z filmu "Powrót do przyszłości". Jej zbudowanie zajęło ponad 2 lata. Jest tylko jeden mały szkopuł. Powietrzna deska działa tylko w połowie...

Do budowy tego gadżetu Nils użył dwóch pokaźnych elektromagnesów, które odpychają platformę od zamaskowanej, również elektromagnetycznej podstawki. Aby deska przypadkiem nie spadła ze swojego piedestału niezbędne było zainstalowanie dodatkowego laserowego systemu stabilizującego.

Niestety na powietrznej desce nie da się w żaden sposób polatać. Nawet tor wyposażony w liczne elektromagnesy nie spełni swojej funkcji. Niewielki nacisk na platformę spowoduje dociśnięcie jej do podłoża. Mimo wszystko gadżet świetnie prezentuje się jako ekstrawagancka dekoracja. Z resztą sam artysta przyznał, że jego projekt miał na celu stworzenie autonomicznej, zawieszonej w powietrzu rzeźby.

[url=http://vimeo.com/11968215]

[/url]

Źródło: popsci

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.