Gigabyte BRIX Gaming GT: desktopy o wymiarach konsoli do gier w UltraHD

Seria BRIX doczekała się prawdziwie flagowego produktu. Pomimo niewielkich rozmiarów ma bez problemu radzić sobie nawet z najbardziej wymagającymi grami. Jakie podzespoły trafiły do premierowych modeli Gaming GT?

Gigabyte BRIX Gaming GT: desktopy o wymiarach konsoli do gier w UltraHD
Jarosław Balcerzak

28.12.2016 | aktual.: 10.03.2022 08:49

Desktop stylizowany na konsolę

To już kolejny komputer z serii BRIX, od poprzedników odróżniający się wszystkim poza producentem i kompaktowymi gabarytami. Nadano mu dość charakterystyczny wygląd i formę przypominającą pionowo ustawioną konsolę PS3. Na szczycie umieszczono podświetlony krąg z diod LED, których barwę i tryb działania możemy swobodnie spersonalizować w aplikacji.

Komputer ma wymiary 276 × 384 × 128 mm i objętość około 10 litrów. Na jego froncie umieszczono dwa gniazda USB 3.0 i dwa audio jack, a u dołu Ethernet, wyjścia wideo karty graficznej, trzy audio jacki karty dźwiękowej oraz gniazdo zasilacza. Ostatnie ze złącz trafiły na tylną część obudowy i są to: USB-A 3.1, USB-C 3.1 (z Thunderbolt 3), trzy USB 3.0 oraz HDMI.

Obraz

Dwa GeForce’y i dwie pojemności RAM do wyboru

BRIX Gaming GT będzie sprzedawany w dwóch wersjach, różniących się od siebie wyłącznie kartą graficzną i pojemnością pamięci RAM. W obu wariantach producent umieścił płytę główną na chipsecie Intela Z170, a na niej procesor Core i7-6700K o taktowaniu 4.0 GHz (4.2 Ghz w Turbo Boost 2.0).

Do wersji GB-GZ1DTi7-1070-NK-GW trafiła karta graficzna GeForce GTX 1070 G1 Gaming z 8 GB pamięci oraz 16 GB RAM-u SO-DIMM DDR4 o taktowaniu 2133 MHz (2 × 8 GB 1.2 V). Flagowy wariant GB-GZ1DTi7-1080-OK-GW dysponuje topowym GeForcem GTX 1080 G1 Gaming z 8 GB VRAM, a także dwukrotnie większą ilością pamięci RAM (2 × 16 GB 1.2 V).

Obraz

Do każdej z nich trafił dysk SSD M.2 o pojemności 240 GB oraz klasyczny, 2.5” HDD w wersji 1 TB z 7200 RPM. Do dyspozycji użytkownika oddano również jedną wolną zatokę montażową na dysk HDD/SSD 2.5”. Całość pracuje pod kontrolą Windowsa 10 Home, a energię dla podzespołów zapewnia zasilacz o mocy 400 W.

Za łączność odpowiadają wyłącznie markowe rozwiązania: gigabitowa karta sieciowa Qualcomm Atheros Killer E2400 oraz dwuzakresowy Intel 3165NGW w standardzie 802.11ac (z Bluetooth 4.0). Graczy nie zawiedzie także dźwięk, generowany przez układ 5.1 z Realtekiem ALC1150 i wzmacniaczem słuchawkowym Texas Instruments Burr Brown OPA2134.

Obraz

Kontrowersyjne chłodzenie

Całość prezentuje się naprawdę okazale i w kwestii specyfikacji spełnia wszystkie wymagania, jakie można stawiać kompaktowemu komputerowi do gier w 1440p, 4K oraz VR. Prawdziwe wyzwanie czeka na nowego BRIX-a dopiero w praktyce i testach, w których będzie musiał udowodnić, że nie cierpi na chroniczny throttling.

Obawy wydają się uzasadnione, gdyż komputery wyposażono w naprawdę skromną wentylację, a kartę graficzną umieszczono tuż przy jednym z boków obudowy. Wątpliwości rozwieją dopiero miarodajne testy pod obciążeniem, a na nie trzeba będzie jeszcze zaczekać, gdyż data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.