Calyos NSG Cube: pasywnie chłodzony komputer z GeForcem GTX 1060

Calyos NSG Cube: pasywnie chłodzony komputer z GeForcem GTX 1060

Calyos NSG Cube: pasywnie chłodzony komputer z GeForcem GTX 1060
Jarosław Balcerzak
20.12.2016 09:33, aktualizacja: 10.03.2022 08:51

Wydajne podzespoły nie muszą już oznaczać słyszalnej pracy wentylatorów. Komputer gamingowy NSG Cube ma być chłodzony w pełni pasywnie i to pomimo sporego TDP. Jak udało się osiągnąć tak wysoką skuteczność?

Eksperci chłodzenia dla różnych branż

Belgijska marka Caylos specjalizuje się w produkcji profesjonalnych, pasywnych systemów chłodzenia. Dwa lata temu postanowiła opracować rozwiązania także dla komputerów PC, a ich prezentację wyznaczono właśnie na najbliższe targi CES. Między 5 a 8 stycznia, w Las Vegas zadebiutują dwa komputery: NSG Cube oraz NSG-S0, a także autorski system pasywnego chłodzenia wodnego.

Otrzymał on nazwę CALYTRONICS Loop Heat Pipes, odpowiada za odprowadzanie ciepła w obu premierowych desktopach i będzie do nabycia także oddzielnie. Cechuje go bezobsługowa i bezawaryjna praca, opierająca się na zmianach stanu skupienia zastosowanego w rurkach cieplnych czynnika chłodzącego: pentafluoropropanu.

398239235943248334

Gamingowy desktop w kształcie kostki

Mimo że mniejszy gabarytowo i słabszy wydajnościowo, NSG Cube ma zapewnić w pełni bezgłośną obsługę najnowszych gier, a także środowiska VR. Umożliwia mu to czterordzeniowy procesor o TDP 65 W (najprawdopodobniej i5 Skylake bądź Kaby Lake) oraz karta graficzna GeForce GTX 1060 Mini. Całość zostanie złożona na płycie głównej Asusa, Z170I Pro Gaming (mini ITX).

Konfiguracja ma wygenerować TDP na poziomie 200 W, z którym autorskie chłodzenie ma sobie bez problemu poradzić. Bliższe przyjrzenie się obudowie w kształcie kostki nie pozwala wątpić – ogromne powierzchnie zastosowanych radiatorów dysponują niemałym potencjałem oddawania ciepła.

398239235943444942

Komputer, który z łatwością znajdzie sympatyków

Pomysł Belgów zasługuje na uwagę i zainteresowanie, ponieważ usiłuje dokonać więcej niż klasyczne chłodzenia cieczą - ma całkowicie wyeliminować dźwięk emitowany przez komputer. Wprawdzie wciąż kładzie to nacisk na właściwą temperaturę otoczenia (letnie upały z pewnością nie pomogą), jednak dla wielu entuzjastów okaże się on idealnym rozwiązaniem.

Na korzyść NSG Cube przemawia także dobór podzespołów, a więc wydajnej karty graficznej ostatniej generacji i topowego chipsetu Intela. Jeśli będzie im towarzyszyć adekwatny procesor i dostatecznie duża ilość pamięci RAM, osiągi komputera będą naprawdę imponujące. Szczegóły poznamy już za kilka tygodni.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)