HyperX Cloud Stinger: zaawansowane słuchawki dla graczy w rozsądnej cenie

HyperX Cloud Stinger: zaawansowane słuchawki dla graczy w rozsądnej cenie

HyperX Cloud Stinger: zaawansowane słuchawki dla graczy w rozsądnej cenie
Jarosław Balcerzak
10.10.2016 07:45, aktualizacja: 10.03.2022 09:14

Sukces słuchawkowej serii Cloud zachęcił Kingstona do rozszerzenia oferty. Tym razem jest to headset oferujący najlepszą relację ceny do jakości i szeroką kompatybilność. Jaką jakość odtwarzania oferuje HyperX Cloud Stinger?

Jakość, za którą nie trzeba przepłacać

Gamingowa marka Kingstona postanowiła udowodnić, że produkt bardziej budżetowy nie musi oznaczać kiepskiej jakości wykonania. Słuchawki Cloud Stinger wykonano więc z wysokiej jakości materiałów: szeroki, stalowy pałąk gwarantuje trwałość, a pady wypełniono pianką z pamięcią kształtu i okryto skórą. Resztę konstrukcji okryto trwałym tworzywem.

Ważące 275 g słuchawki wyposażono w odłączany mikrofon, a na dolnej krawędzi prawej muszli umieszczono potencjometr do sterowania poziomem głośności. Pomysłowo zapewniono możliwość wyciszenia mikrofonu – wystarczy odchylić go do pozycji pionowej. Wygodę noszenia i transportu zapewnia z kolei rotacja muszli w zakresie 90°.

Obraz

Świetna charakterystyka dźwięku i czuły mikrofon

Słuchawki mają konstrukcję zamkniętą i dysponują 50 mm kierunkowymi przetwornikami. Częstotliwość przenoszenia wynosi od 18 do 23000 Hz, impedancja 30 Ω, a poziom zniekształceń harmonicznych (THD) nie przekracza 2%. Nominalna moc wejściowa wynosi od 30 do 500 mW, a poziom ciśnienia akustycznego 102 ± 3dBSPL/mW przy 1kHz.

Odłączany, jednokierunkowy mikrofon pojemnościowy wyposażono w funkcję redukcji szumów. Pracuje on w paśmie od 50 do 18000 Hz i oferuje czułość -40 dBV (0dB=1V/Pa,1kHz). Przewód łączący słuchawki ze źródłem dźwięku ma długość 1.3 m i jest zakończony 4-polową wtyczką jack. W komplecie znajduje się także przewód 1.7 m rozdzielający sygnał na dwa oddzielne wtyki 3.5.

Obraz

Słuchawki prawdziwie uniwersalne

Zakres zastosowań HyperX Cloud Stinger jest ogromny, czego nie ukrywa sam producent. Dzięki uniwersalnym przewodom słuchawki możemy podłączyć do komputerów PC, konsol PlayStation 4, Xbox One i WiiU, a także tabletów czy smartfonów.

Żywiołem premierowych słuchawek są jednak gry i to w trakcie rozgrywki wydobędziemy z nich cały potencjał. Duże przetworniki i świetne pasmo przenoszenia zapewnią doznania, o jakie ciężej w przypadku głośników, a miękkie pady pozwolą na wiele godzin komfortowego użytkowania. Hyper Cloud Stinger są już w sprzedaży, w cenie ok. 249 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)