Koniec dotacji na fotowoltaikę. Mój Prąd z pustą kasą

To już oficjalny koniec dotacji na fotowoltaikę w ramach trzeciej edycji programu Mój Prąd. NFOŚiGW poinformował, że osiągnięto już limit wniosków, które mogą zostać przyjęte.

Instalacja fotowoltaiczna wschód-zachód
Instalacja fotowoltaiczna wschód-zachód
Źródło zdjęć: © Pixabay

07.10.2021 | aktual.: 08.03.2022 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzecia edycja programu Mój Prąd wystartowała wraz z początkiem lipca. Zainteresowanie dotacjami na fotowoltaikę wcale nie zmalało, mimo że zmalała kwota dofinansowania. W trzeciej edycji programu zamiast 5000 złotych, jak miało to miejsce w latach poprzednich, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wypłacał 3000 złotych na każdą mikroinstalację spełniającą warunki programu.

6 października 2021 roku o 14:05 wpłynął ostatni wniosek w ramach trzeciej edycji programu Mój Prąd. Łącznie złożono ich 178005, które przełożą się na wypłacenie pieniędzy w wysokości 534 milionów złotych.

Dotacje do fotowoltaiki należały się osobom, których instalacje zostały uruchomione po 1 lutego 2020 roku. Wniosek o dofinansowanie można było złożyć w przypadku mikroinstalacji o mocy od 2 do 10 kWp.

Kilka miesięcy temu zapowiedziano już czwartą edycję programu. Wiele wskazuje na to, że NFOŚiGW ma zamiar położyć w niej większy nacisk na autokonsumpcję i magazynowanie energii. Ma to związek z przeciążeniem linii przesyłowych, do którego przyczyniają się instalacje fotowoltaiczne i rozliczanie w systemie net-meteringu. Od nowego roku również sposób rozliczeń ma ulec zmianie. Ma to zachęcić inwestorów do zwiększenia zużycia wyprodukowanej energii lub magazynowania jej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (10)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.