Logitech BRIO 4K Pro: pierwsza kamera internetowa 4K z HDR w ofercie producenta

Logitech BRIO 4K Pro: pierwsza kamera internetowa 4K z HDR w ofercie producenta

Logitech BRIO 4K Pro: pierwsza kamera internetowa 4K z HDR w ofercie producenta
Jarosław Balcerzak
10.02.2017 07:00, aktualizacja: 10.03.2022 08:37

Kamery internetowe nadrabiają technologiczny dystans do wersji sportowych. Poza rozdzielczością UltraHD nowa BRIO Logitecha otrzymała także wsparcie HDR i szerokie pole widzenia. Co jeszcze zaoferuje użytkownikom?

Ultrakompaktowy i elegancki design

Debiut rozdzielczości 4K w kamerach internetowych był wyłącznie kwestią czasu, a jej rosnąca popularność w serwisie Youtube jedynie potwierdziła zapotrzebowanie na takie produkty. Logitech nie traci więc czasu i już teraz prezentuje kamerę z imponującą rozdzielczością i szeregiem technologii poprawiających jakość obrazu i dźwięku.

BRIO 4K Pro ma wymiary jedynie 102 × 27 × 27 mm i waży 63 gramy. W fabrycznym komplecie znajduje się również dedykowany uchwyt (44 g) oraz poręczne etui. Monitor czy biurko to nie jedyne możliwości umocowania kamery – standardowy gwint pozwala na skorzystanie z dowolnego fotograficznego statywu.

Design jest zachowawczy, choć jednocześnie elegancki i uniwersalny. Obudowa z czarnego tworzywa jest w większości matowa, światło odbijając jedynie frontowym panelem. Podłączenie odbywa się poprzez złącze USB-C na tylnej części obudowy, po stronie komputera wykorzystując USB-A 2.0 (1080p max), USB-A 3.0 lub USB-C. Dołączony przewód USB-C na USB-A ma długość 1,5 m.

Obraz

Duże pole widzenia, HDR i zoom x5

BRIO 4K Pro oferuje kilka trybów nagrywania: 4K w 30 kl/s (4096 x 2160 pikseli), Full HD w 30/60 kl/s (1920 × 1080) oraz HD w 30/60/90 kl/s (1280 × 720). Domyślne pole widzenia obiektywu wynosi 90°, jednak w ustawieniach można je zredukować do 78° lub 65°. Kamerę wyposażono w autofocus, zapewniono wsparcie HDR, a w trybie 1080p również 5-krotny zoom cyfrowy.

Na froncie znalazł się również sensor podczerwieni umożliwiający logowanie do systemu Windows poprzez funkcję Hello. Najwyższą jakość nagrań zapewnia autorska technologia RightLight 3, zapewniająca wyraźny i jasny obraz również w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Nie zabrakło także funkcji dynamicznego zastępowania tła, znanej z modeli 1080p.

Za nagrywanie dźwięku odpowiadają dwa dookólne mikrofony z funkcją redukcji szumu. Wśród kompatybilnych systemów operacyjnych znalazły się: Chrome OS (29.0.1547.70), Windows 7 (maksymalnie 1080p) oraz Mac OS X (10.10 i nowsze). Dobrą wiadomością jest również obecność fizycznej przesłony obiektywu, zapewniającej dodatkowy stopień ochrony prywatności.

Obraz

Youtube, streaming i vlogi jako aktualny target

Pierwsza kamera tej jakości w ofercie Logitecha wprowadza nowy standard nagrań, choć jeszcze nie skorzystają z niej użytkownicy Skype’a czy Messengera. Wsparcie wideo powyżej 1080p w tym i podobnym oprogramowaniu zostanie bowiem dopiero wprowadzone. Już dziś nową BRIO mogą się jednak interesować twórcy treści wideo poszukujący kompaktowego rozwiązania.

Warto mieć przy tym na uwadze konieczność dysponowania odpowiednią wersją systemu i łączem internetowym o przepustowości przynajmniej 25 Mb/s. BRIO 4K Pro trafiła już do sprzedaży w cenie 199 dol., która prezentuje się całkiem konkurencyjnie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)