Nanoxia Project S: stylowa modularna obudowa o zaskakująco dużej pojemności
Niemiecki producent najwyższej klasy obudów zaprezentował Project S. Mimo pretendowania do segmentu HTPC cechuje się on dużą pojemnością i ciekawymi rozwiązaniami montażowymi. Co czyni go produktem unikalnym?
Stonowany design w dwóch wariantach
Pozornie jest to kolejna z minimalistycznych obudów, wykonanych ze stali i aluminium, wyposażona w coraz popularniejsze okno z hartowanego szkła i oferowana w dwóch kolorach przednich paneli: czarnym i srebrnym. Project S może pracować w poziomie lub w pionie, a wytrzymałość szkła jest na tyle duża, aby w razie potrzeby ustawić na nim monitor.
Na prostym front panelu umieszczono 2 gniazda USB 3.0, jedno USB 3.1 typu C, a także oba jacki audio. Na dolnej krawędzi umieszczono pasek LED, którego kolor możemy zmienić bądź całkowicie go wyłączyć. Pełne możliwości obudowy zaczynają zdradzać dopiero gabaryty: 25 × 49 × 46 cm i 11.68 kg wagi to jak na HTPC całkiem sporo.
Wnętrze, które pomieści niemal każde podzespoły
Obudowa jest w pełni modularna, co daje duże możliwości ingerencji w organizację wnętrza. Tę ułatwiono do maksimum – dzięki wysuwanej niczym szuflada konstrukcji dostęp do podzespołów to kwestia sekund.
Wnętrze jest równie zaskakujące, gdyż pomimo gabarytów obudowy mieści te same podzespoły co obudowy midi tower. Płyta główna może mieć pełny wymiar ATX, chłodzenie procesora sięgać 17 cm, a długość karty graficznej (standardowego profilu) nawet 40 cm. Na dyski przygotowano aż siedem miejsc montażowych: pięć 2.5” oraz dwa 3.5”.
Chłodzenie obudowy rozwiązano bez zarzutu. Miejsc montażowych na wentylatory 12 cm znajdziemy: 2 sztuki na froncie (opcjonalnie jeden 14 cm), 3 na prawym i 2 na lewym boku, a także pojedynczy z tyłu (zainstalowany fabrycznie). Wszystkie otwory wlotowe wyposażono w stosowne filtry magnetyczne.
Producent nie zapomniał o entuzjastach chłodzenia cieczą, choć będą oni musieli wybierać zestawy o stonowanych gabarytach. Za frontem obudowy zamontować można radiator 240 lub 280 mm, na prawym boku 120 lub 240 mm, a na lewym już tylko 120 mm.
Obudowa prawdziwie wielozadaniowa
Nanoxia postanowiła usatysfakcjonować podobną grupę użytkowników, która przyczyniła się do rynkowego sukcesu obudów typu gaming cube. Osób oczekujących kompaktowych gabarytów, w których mieścić się będą najwydajniejsze podzespoły.
Taki właśnie jest Project S – z dotychczasowych produktów zaczerpnął sprawdzone rozwiązania i stworzył udaną hybrydę, w której poza wartościami użytkowymi zadbano również o niezwykle atrakcyjny wygląd. Srebrna wersja obudowy jest już w sprzedaży w cenie 249.99 dol., czarna zadebiutuje na początku listopada.