Oakley Radar Pace: sportowe okulary z wirtualnym trenerem i obsługą głosową

Inteligentne okulary przeciwsłoneczne Radar Pace zaskakują swoimi możliwościami. Duża w tym zasługa Intela, którego technologię w nich zaimplementowano. Jakie funkcje oferuje nowość od Oakley?

Oakley Radar Pace: sportowe okulary z wirtualnym trenerem i obsługą głosową
Jarosław Balcerzak

18.10.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:12

Niekonwencjonalny fitness tracking

Model Radar Pace zapowiedziano już na styczniowych targach CES 2016. Dzięki współpracy Oakley oraz Intela mają zaoferować zupełnie nową jakość treningu, uniezależnioną od przycisków i dotykowych ekranów, które zastąpi interakcja głosowa.

Konstrukcja okularów wpisuje się stylistycznie w inne modele oferowane przez Oakley. Jednocześnie rozbudowano je o zintegrowane słuchawki, a na zauszniku umieszczono touchpada do obsługi odtwarzania muzyki i odbierania połączeń. Szkła wykonane w technologii Prizm są wzmocnione mechanicznie i wymienne.

Obraz

Wirtualny trener i odtwarzacz muzyki

Radar Pace wyposażono w pełen zestaw czujników: akcelerometr, żyroskop, barometr, czujnik wilgotności i zbliżeniowy. Okulary mierzą m.in. prędkość, dystans, czas, wysokość i kadencję. Obsługę poleceń głosowych w 5 językach zapewnia z kolei technologia Intel NLP (naturalne przetwarzanie języka).

Prowadzenie rozmów i wydawanie poleceń (również Siri i Google Now) umożliwiają wbudowane mikrofony, a bezpieczeństwo sprzętu zapewnia wodoodporność na poziomie IPX5. Poza odbieraniem połączeń i SMS-ów możemy oczywiście słuchać muzyki. Bateria ma wystarczyć na sześć godzin działania i jest ładowana przez port micro USB ukryty w słuchawce.

Obraz

Wbudowany w okulary i obsługiwany głosowo system szkoleniowy stworzono z myślą o biegaczach i kolarzach, choć sprawdzi się w każdym sporcie uprawianym na świeżym powietrzu. Działa jako nasz wirtualny trener, dostarczając w czasie rzeczywistym dostosowane wskazówki i motywację do skutecznego treningu.

Co ważne, jest on tworzony w oparciu o nasze dotychczasowe wyniki i aktualne odczyty sensorów. Daje to pewność indywidualnego dopasowania i skutecznego zwiększania postępów. Co ciekawe, program - niczym GPS po zboczeniu z wytyczonej trasy - dostosowuje się także do opuszczonych przez nas treningów, nanosząc niezbędne korekty na planie ćwiczeń.

Oakley Radar Pace: Tracks. Coaches. Responds

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/11]

Wygodny, funkcjonalny i kosztowny gadżet

Z okularów mogą skorzystać posiadacze systemów Android oraz iOS, na które przygotowano dedykowaną aplikację. Umożliwia ona jeszcze bardziej szczegółową analizę wyników i postępów, a także manualną korektę planu treningów. Poza okularami i oprogramowaniem nabywcy wraz z okularami otrzymają m.in. parę zapasowych szkieł i dodatkowy komplet nosków.

Premiera Radar Pace skutecznie przypomina, na ile skutecznie można usprawnić codzienne treningi przy pomocy technologii ubieralnej. Zakres funkcji i prostota obsługi rzeczywiście przemawiają na ich korzyść jako ciekawej alternatywy dla nadgarstkowych fitness trackerów. Nie dotyczy to niestety ceny – okulary są już dostępne w cenie 449 $, natomiast w Polsce od 1909 zł.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.