Raijintek Paean: prestiżowa obudowa bench table ze szkła i aluminium

Raijintek Paean: prestiżowa obudowa bench table ze szkła i aluminium

Raijintek Paean: prestiżowa obudowa bench table ze szkła i aluminium
Jarosław Balcerzak
19.11.2016 16:09, aktualizacja: 10.03.2022 09:02

Paean to przykład produktu, którego nie sposób pomylić z niczym innym. Wykonana z wysokiej klasy materiałów, wyróżnia się oryginalną stylistyką i dużą pojemnością. Jakie możliwości montażowe oferuje?

Spore wymiary i prestiżowy wygląd

Obudowy tego typu wciąż stanowią niszę, choć jakościowo zawsze prezentują niezwykle wysoki poziom wykonania. Nie inaczej jest tym razem, w przypadku pierwszego modelu typu bench table w ofercie firmy Raijintek. Paean zwraca na siebie uwagę dużą pojemnością, świetną ekspozycją podzespołów oraz nowoczesnym wzornictwem.

Wykonana w kolorze czarnym obudowa składa się z dwóch komór: lewa jest przeznaczona na płytę główną, procesor, pamięć, kartę graficzną oraz chłodzenie, a prawa na resztę podzespołów. Aluminiowy szkielet po obu stronach okrywa hartowane szkło o grubości 5 mm, a dużą pojemność potwierdzają wymiary: aż 417 × 587 × 286 mm. Waga zamknęła się w 10.8 kg.

Obraz

Obszerne wnętrze i dbałość o ciszę

W środku zmieści się płyta główna w formacie mini ITX, micro ATX lub ATX. Kart rozszerzeń może być nawet osiem, a wieżowe chłodzenie procesora musi mieć poniżej 140 mm. Karta graficzna może być długa nawet na 400 mm, jednak po zamontowaniu rezerwuaru pozostaje na nią 310 mm miejsca. Wydzielono również miejsce na radiator chłodzenia cieczą: 240, 280 lub 360 mm.

Na dołączonych śrubach antywibracyjnych odbywa się montaż maksymalnie sześciu dysków twardych: trzech 2.5” oraz kolejnych trzech 3.5”. Zasilacz ATX/EPS może mieć do 200 mm długości i również tutaj zadbano o ciszę załączonymi podkładkami. Na front panelu znalazło się natomiast aż sześć złącz: dwa jacki audio oraz cztery USB 3.0.

RaiJintek - DESIGNED IN GERMANY, MADE IN TAIWAN - PAEAN OPEN BENCH TABLE

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/10]

Produkt dla wąskiej grupy entuzjastów

Paean wydaje się być propozycją od podstaw konstruowaną na potrzeby entuzjastów chłodzenia cieczą. Wskazuje na to przede wszystkim świetne rozplanowanie dla poszczególnych elementów tego typu coolerów. Użytkownicy radiatorów na CPU raczej się zniechęcą i trudno im się dziwić – właściwa cyrkulacja powietrza to w ich sytuacji uzasadniony priorytet.

Jako produkt dedykowany jest bez wątpienia godna polecenia modderom poszukującym właściwej obudowy do ekspozycji zawartości. Z tym zadaniem poradzi sobie rewelacyjnie, zapewniając jednocześnie komfort beznarzędziowej wymiany podzespołów. Raijintek Paean trafi do sprzedaży już za kilka dni, a jej cenę ustalono na 179 Euro.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)