Sioeye Iris4G: kompaktowe kamery sportowe z Wi‑Fi oraz LTE

Oferta firmy Sioeye poza flagową kamerką 4K rozszerzy się także o prostszą wersję 1080p. Oba produkty dysponują m.in. Wi-Fi oraz możliwością transmisji do sieci na żywo. Co jeszcze zaoferują użytkownikom?

Sioeye Iris4G: kompaktowe kamery sportowe z Wi-Fi oraz LTE
Jarosław Balcerzak

Kompaktowe i lekkie, czyli prawdziwie uniwersalne

Model Iris4G oraz jego prostsza wersja Blink łączą te same wymiary, waga oraz rozmieszczenie przycisków, więc w pierwszym momencie odróżnia je przede wszystkim kolor obudowy. Flagowy produkt występuje w czerni, a nowość w bieli. Oba zostały przez producenta wyposażone w dotykowy ekran LCD 2”, akumulator 1160mAh, Bluetooth 4.0 oraz slot na kartę pamięci microSDHC do 64 GB.

Każdy z nich posiada zarówno możliwość nagrywania, jak i strumieniowania treści wprost do sieci dzięki WiFi oraz slotowi na kartę microSIM z obsługą LTE. Producent zadbał również o wydzielony przycisk do uruchamiania tej właśnie funkcji. WiFi w obu wersjach pracuje we wszystkich popularnych standardach z 802.11n włącznie. Z kolei w wyposażeniu nie zabrakło dedykowanej, wodoodpornej obudowy oraz szeregu akcesoriów montażowych.

Sioeye Iris4G Blink
Sioeye Iris4G Blink

Odmienna optyka, rozdzielczość i niektóre z funkcji

Iris4G to topowy produkt Sioeye i jako taki dysponuje nieco większymi możliwościami. Posiada on zaawansowany obiektyw o kącie widzenia 150°, a nagrania mogą sięgać rozdzielczości UltraHD przy 30 kl/s (z obsługą formatów h.264 oraz h.265). Przewyższa model Blink zintegrowanym żyroskopem oraz trybem slow motion, jednak jest wyposażony w zaledwie 1 GB pamięci wbudowanej. Jako model zaprezentowany wcześniej opiera się na Androidzie 4.4. Najnowszym dodatkiem do tego modelu jest karta SIM sieci T-mobile, która przez pierwsze 5 miesięcy zapewnia 5 GB pakiet danych.

Iris4G Blink to wariant dla mniej wymagających użytkowników, jednak nadal oferujący spore możliwości. Kąt widzenia obiektywu to już 130°, ale pamięć urządzenia rozbudowano do 4 GB. System Android trafił do kamery już w wersji 6.0. Wideo można nagrać w niezmiennej jakości 1080p w 30 kl/s, w formacie h.264, a rozdzielczość zdjęć jest identyczna co w modelu nadrzędnym i wynosi 8 MPix. Zwiększyły się natomiast możliwości streamingu: Blink pozwala na transmisję z wielu kamer podłączonych do pojedynczego konta oraz na transmisję do YouTube Live.

Sioeye Iris4G
Sioeye Iris4G

Ciekawy produkt na trudnym rynku

Obie kamery Iris4G są produktami w swojej dziedzinie atrakcyjnymi i wszechstronnymi. Należy jednak pamiętać jak gęsto zrobiło się na rynku kamer sportowych i jak ciężko jest dzisiaj odnieść na nim sukces. Przed produktami Sioeye zadanie więc niełatwe, ale w pełni wykonalne, głównie dzięki funkcjom skierowanym do użytkowników szczególnie dynamicznych. Tych wymagających więcej niż samego nagrywania z podglądem w czasie rzeczywistym.

W zaistnieniu wśród konkurentów z pewnością pomoże rozsądna relacja ceny do oferowanej jakości. Iris4G jest już dostępna w cenie 429 dol., tymczasem na model Blink do 15 sierpnia trwa przedsprzedaż w cenie 199 dol. - po tej dacie kwota wzrośnie do 249 dol. Użytkownicy zainteresowani tańszym modelem muszą jednak uzbroić się w cierpliwość – kamery zamówione w przedsprzedaży będą wysyłane dopiero w październiku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.